Zľavy až -40% na široký sortiment produktov v našom letnom výpredaji. ☀️ Neváhajte a nakupujte výhodne!

Akú diagnostiku použiť pre osobné vozidlá?

Dnes je každé auto vybavené elektronickou riadiacou jednotkou. Riadiaca jednotka je mozog celého automobilu, ktorý má na starosti činnosť motora, snímanie hodnôt a signálov a zaznamenávanie rôznych dát, ktoré sú dôležité pre bezproblémový chod vášho auta. Ak nastane chyba v niektorom zo systémov, častokrát vám auto zobrazí varovnu kontrolku na palubnom počítači. Ak vám palubný počítač nepovie, o akú konkrétnu chybu ide musíte siahnuť po autodiagnostike. 

Proces autodiagnostiky v servise môže stáť desiatky eur nehovoriac o cenníkoch v autorizovaných servisoch. 

Ak sa chcete pustiť do diagnostikovania problémov vo vozidle, je potrebné ujasniť si základné pojmy, ako sú OBD2, OBD1, EOBD a DTC. Bez obáv všetko potrebné sme pre vás spísali v tomto článku.

Vedeli ste, že kvalitnú diagnostiku môžete mať aj vy doma?

Je to tak! V mnohých prípadoch postačí čítačka chybových kódov Základná čítačka chybových kódov ponúka možnosť zistenia problému pár kliknutiami. Často ide aj o menej závažné problémy, ktoré si dokážete opraviť aj sami doma. 

Aj v prípade, že si auto nedokážete opraviť vo svojej garáži, môžete ušetriť vďaka vlastnej diagnostike. To znamená, že môžete navštíviť servis už s konkrétnym problémom. Vyhnete sa tak poplatkom za diagnostikovanie systému v servise. 

Náš tip:

Launch CR 319 - je základný model na čítanie chybových kódov kompatibilný s OBD2 normou, ktorá bola zavedená v roku 1996 v USA a v roku 2000 v EU vozidiel. To znamená, že podporuje značky áut ako sú Škoda, Volkswagen, Audi, Seat, Ford, Kia a veľa ďalších…

Táto autodiagnostika vám pomôže s nasledujúcimi problemami:

 • Čítanie a mazanie chybových kódov
 • Sledovanie živých dát o chode motora a emisiách
 • Problémy s emisiami
 • Test lambda sondy…

Máte skúsenosti a auto si opravíte bez problémov aj vlastnými rukami?

V tom prípade by ste mali loviť vo vodách profesionálnejších autodiagnostík. Ideálne bude zariadenie, ktoré je vybavené viacerými funkciami, než len čítanie chybových kódov. Takéto modely okrem bežných funkcií (čítanie a mazanie chybových kódov) dokážú aj resetovať servisné intervaly, senzory tlaku v pneumatikách, elektronickú parkovaciu brzdu dokonca aj škrtiace klapky. Samozrejmosťou je širšie pokrytie výrobcov automobilov Európskych, Amerických a Ázijských značiek.

Náš tip:

 

Ďalšie výhody:

 • Jednoduché rozhranie
 • Univerzálne využitie
 • Tlačenie diagnostického reportu
 • Bluetooth a wifi pripojenie

 

 

Ďalšie výhody:

 • Výdrž batérie až 10 hodín
 • Viac než 5000 modelov áut
 • Automatické čítanie VIN čísla
 • Rozšírené možnosti resetovania a nastavenia

 

Bluethooth autodiagnostika do vrecka?

Ak hľadáte univerzálne a malé zariadenie určené na diagnostiku automobilov, ktoré môžete mať vždy po ruke odporúčame THINKDIAG.

Ide o modul, ktorý pripojíte k OBD2 zásuvke v aute a pomocou Bluetooth spárujete so svojim smartfónom. Výhodou tejto diagnostiky sú jej rozmery a funkcie, ktorými môže hravo konkurovať modelom v profesionálnych autoservisoch. 

Pracujete v autoservise a hľadáte profesionálnu autodiagnostiku za bezkonkurenčnú cenu?

Ak ste sa dostali až sem, zjavne hľadáte niečo viac. Hľadáte zariadenie pre potreby autoservisu. Profesionálnu diagnostiku, ktorá okrem vyššie spomenutých funkcií dokáže programovať riadiace jednotky, aktivovať a deaktivovať rôzne systémy a asistenty a zároveň je vybavená širokou škálou adaptérov pre rôzne zásuvky a normy. 

Náš tip:

Ide o takzvané “tabletové” autodiagnostiky. Ďalšími výhodami sú špeciálne funkcie výrobcov automobilov, ako sú vag-com, odis, psa lexia, renault can clip, bmw icom, mercedes star a ďalšie…

Sú to špecifické normy, ktoré okrem autorizovaných diagnostík dokážu čítať len špecializované zariadenia. Väčšina týchto zariadení disponuje funkciou diagnostikovania aj nákladných áut. Dôležitý je však špeciálny modul alebo softvér. 

Všetky autodiagnostiky z našej ponuky sú primárne určené pre osobné autá, bez nutnosti inštalácie ďalších softvérov, či modulov. 

Prečítajte si o autodiagnostikách viac:

Autodiagnostika: Zachráňte auto ešte pred jeho poruchou
Zodpovedali sme najčastejšie otázky k našim autodiagnostikám