Hľadáte spôsob, ako ušetriť? Zaregistrujte sa a využite extra zľavu 3% na celý nákup (platí na nezľavnený tovar).

Kompresory

kompresor_1160x441_sk

Ak sa trápite s neustálym dofukovaním a nafukovaním pneumatík na autách, bicykloch či matracoch, siahnite po účinnom pomocníkovi – kompresore.

Kvalitný kompresor sa hodí nielen do auta, ale aj do dielne či záhrady. Nafúkne aj objemné zariadenia a poradí si aj s výčapom alkoholu.

Typy kompresorov

Kompresory sa rozlišujú konštrukciou, štýlom, druhom pohonu či tlakovaním vzduchu.

Piestový kompresor

Najmenej používaný je piestový kompresor, ktorý vzduch vytláča do tlakovej nádoby – vzdušníka. Má jednoduchú konštrukciu a je hlučnejší.

Olejový kompresor

Najpoužívanejším typom kompresorov je olejový kompresor. Vyznačuje sa dlhou životnosťou a je vhodný na väčšinu prác v dielni.

Bezolejový kompresor

Bezolejový kompresor nemá klasický piest, disponuje doštičkou s tesnením voči teplote a oderu. Je vhodný najmä na potravinárske využitie.

Ako vybrať kompresor?

Na výber kompresora vplývajú viaceré faktory. Predtým, ako si jeden vyberiete, myslite na účel využitia vášho kompresora.

Sací výkon

Jedným z najdôležitejších parametrov je výstupný výkon:

Pracovný tlak

To, akou silou je vzduch vytláčaný, určuje pracovný tlak. Slabšie kompresory majú tlak pod 10 barov, bežnou hodnotou je však okolo 10 barov.

Príkon

Na bežné využitie vám postačí kompresor s výkonom okolo 2000 W. Pokiaľ však potrebujete kompresor, ktorý bude pracovať neustále, hľadajte typ, ktorý má aspoň 7500 W.

Prenositeľnosť

Aj keď siahnete po najmenšom kompresore, musíte počítať s tým, že bude jeho váha minimálne 10 kg. Výkonnejšie stroje majú aj viac ako 30 kg a profesionálne modely aj 100 kg. Ak už teraz viete, že sa budete s kompresorom pohybovať, myslite na to, aby disponoval kolieskami alebo pogumovanými madlami.

 

Najpredávanejšie

13
2399 1132399
Značky
 
Hluk kompresora
Hmotnosť kompresora
Maximálny pracovný tlak kompresora
Maximálny prietok kompresora
Napájanie kompresora
Objem kompresora
Počet piestov kompresora
Pohon - prevod kompresora
Typ kompresora
Výkon kompresora

Stránka 1 z 2 - 35 položiek celkom

Ďalšie produkty

Stránka 1 z 2 - 35 položiek celkom