Hľadáte spôsob, ako ušetriť? Zaregistrujte sa a využite extra zľavu 3% na celý nákup (platí na nezľavnený tovar).

Zodpovedali sme najčastejšie otázky k našim autodiagnostikám

Vieme, že vybrať si správnu diagnostiku môže byť náročné, či už ste profesionálny automechanik alebo domáci majster, ktorý si auto opravuje sám. Každý má iné požiadavky na autodiagnostiku. Preto sme vybrali vaše najčastejšie otázky a zodpovedali ich.

autodiagnostika 1 (2)Mám záujem o pokročilejšiu autodiagnostiku, ktorá dokáže vykonať reset ručnej brzdy, nastavenie ABS, reset intervalov atď… 

Vyššie spomínanými funkciami disponujú tieto modely značky Launch: X431 PROS V 1.0., LAUNCH X431 PAD III, X431 V+. 

Pre profesionálov odporúčame autodiagnostiku Launch X431 PAD VII, ktorá disponuje všetkým, čo od autodiagnostiky očakávajú aj tí najnáročnejší používatelia, od bežných resetov servisných intervalov až po kódovanie riadiacej jednotky, vrátane resetovania brzdy a nastavenia ABS. Ako bonus táto diagnostika má ročnú aktualizáciu úplne zadarmo.

Aké jazyky podporujú autodiagnostiky?

Modely autodiagnostiky Launch X431 V+ a X431 PROS V 1.0  podporujú český jazyk. Naopak diagnostiky nepodporujú slovenský jazyk, no všetky modely nájdete najmä v angličtine, nemčine a ruštine.  Aby ste ako zákazník dostali prehľadné informácie, spracovali sme pre vás tabuľku jazykov. 

Je autodiagnostika Launch vybavená aj ruštinou?

Všetky modely autodiagnostík značky Launch, ktoré ponúkame disponuju okrem iných jazykov hlavne: Angličtinou, Nemčinou a Ruštinou.

Modely X431 V+, X431 PROS V 1.0. sú vybavené aj Češtinou. 

Je možné Autodiagnostiku LAUNCH X431 PAD VII spojiť s tlačiarňou, pre tlač údajov?

Áno model LAUNCH X431 PAD VII dokážete pripojiť prostredníctvom WI-FI priamo k tlačiarni. V podstate každý “tabletový model” LAUNCH disponuje WI-FI pripojením a funguje, ako klasický tablet s operačným systémom Android. Ďalším riešením je odoslanie reportu prostredníctvom e-mailu/bluetooth/wifi do zariadenia, ktoré je s tlačiarňou prepojené.


Diagnostika
CR 319 je Plug and Play zariadenie a nemá pripojenie na WIFI. Slúži len na samotné diagnostikovanie automobilov.

Je možné pomocou zariadenia LAUNCH CRP 909X diagnostikovať aj nákladné autá?

Nie LAUNCH CRP 909X neponúka funkciou diagnostikovania nákladných áut. Ak chcete diagnostikovať aj nákladné autá odporúčame si vybrať jednu z týchto diagnostík: X431 V+ , X431 PROS V, X431 PAD III spolu s HD 3 modulom pre nákladné autá. Prípadne X431 PAD VII, ktorá má v balení Smart Link pre diagnostiku aj nákladných áut, v tomto prípade je potrebné si však zakúpiť potrebný softvér. 

autodiagnostika 1 (1)

Je možné si prečítať návod pred zakúpením autodiagnostiky?

Napíšte nám cez online chat alebo e-mailovú adresu info@profigaraz.sk a potrebný návod vám poskytneme.

 

Aké značky automobilov podporuje autodiagnostika?

Všetky podporované značky automobilov sú uvedené v popise produktu. OBD II podporuje väčšina automobilov vyrábaná od roku 1996 v USA, s benzínovými motormi od roku 2000 pre EU a s naftovými motormi od roku 2003 pre EU. 

Čo je to OBD?

OBD je skratka slov On Board Diagnostics. Vo voľnom preklade to znamená palubná diagnostika automobilov. Je to súhrn komunikačných noriem, zariadení, tvarov konektorov a signálov, vďaka čomu môžeme získať potrebné informácie o vozidle a prevádzkových parametroch.

 

Aký rozdiel je medzi OBD II a OBD I?

OBD I bol zavedený začiatkom 90. rokov a mal zjednotiť systémy diagnostík pre lepšie regulovanie emisií. Výrobcovia montovali do vozidiel jednotný port, ale ich systémy sa líšili. 

OBD II je prvý regulovaný univerzálny diagnostický systém, ktorý zaviedli v USA v roku 1996, v EU pre benzínové motory v roku 2000 a pre naftové v roku 2003. Umiestnenie portov je tiež rovnaké. Vľavo pod volantom a prístrojovou doskou nad priestorom vodičových nôh. OBD II častokrát nevyžaduje fyzické spojenie medzi skenovacím zariadením a konektorom zapojeným v porte.

autodiagnostika (2)

Čo znamená EOBD?

EOBD je európska verzia OBDII. Jediný rozdiel medzi EOBD a OBDII je v rokoch kedy boli zavedené (OBDII 1996 v USA, EOBD 2000 pre benzínové motory a 2003 pre naftové motory). Základné pojmy sme pre vás spísali v tomto článku. 

Dokáže OBD II čítať aj OBD I?

Zariadenia so systémom OBD II dokážu čítať aj systém OBD I za predpokladu, že je použitý správny adaptér. 

Autodiagnostiky Launch X431 pad III, X431 pad VII, X431 pros V 1.0 CZ a X 431 V+ 4.0 CZ v balení obsahujú všetky potrebné konektory a redukciami na diagnostikovanie aj starších modelov áut, ktoré nie sú vybavené klasickým OBD konektorom.

autodiagnostika (3)

Aké sú základné funkcie OBD II?

Základné funkcie každej OBD II autodiagnotstiky sú:

Mód 1: Merané hodnoty, stav OBD-II, readiness kód (prečítajte si dtcs, aby ste našli miesto chyby)
Mód 2: Freeze frame (Prečítajte si parametre, keď sa vyskytne chyba)
Mód 3: Chybové kódy súvisiace s emisiami
Mód 4: Vymazanie chybových kódov
Mód 5: Test lambda sond
Mód 6: Nesúvisle monitorované testy
Mód 7: Chybové kódy
Mód 8: Akčné členy (overenie elektrických komponentov)
Mód 9: Informácie o vozidle (VIN kód, kalibrácia…)
Mód 10/0xA: Chybové kódy uložené v EEPROM

EEPROM  anglicky Electrically Erasable Programmable Read-Only Memory je elektricky mazateľná pamäť ROM. 

Čo znamená DTC?

Data Trouble Code skrátene DTC, je 5-miestny chybový kód, ktorý sa zvyčajne skladá z jedného písmena a štyroch číslic. Samotný kód označuje chybu, ktorá bola nájdená autodiagnostikou. 

autodiagnostika (1)

Ktorú autodiagnostiku použiť pri vozidlách značky Iveco?

Pre diagnostikovanie áut značky Iveco odporúčame model X431 V+ aj bez zakúpenia HD 3 modulu. Pri kúpe autodiagnostiky Launch X431 PAD VII taktiež nie je potrebné zakupovať modul, pretože táto diagnostika obsahuje modul “SMART LINK”. Ako funguje SMART LINK si môžete pozrieť na videu nižšie. 

Máte diagnostiku Launch, ale nemáte napojenie na nákladné autá? Postačuje vám zakúpiť si HD 3 modul, ktorý prepojí vaše nákladné auto spolu s diagnostikou.

 

Aký adaptér je potrebný pre diagnostikovanie Škoda Felícia?

Škoda Felícia je vybavená OBD konektorom no pre čítanie je potrebné použiť zariadenie, ktoré podporuje rozšírenie VAG-com. Pre prípad diagnostikovania starších modelov áut sú diagnostiky Launch X431 pad III, X431 pad VII, X431 pros V 1.0 CZ a X 431 V+ 4.0 CZ vybavené potrebnými konektormi a redukciami na ich diagnostikovanie.

Akú autodiagnostiku použiť pri osobných automobiloch?

Všetky autodiagnostiky z našej ponuky poskytujú diagnostikovanie osobných automobilov. Záleží len na tom, čo od danej autodiagnostiky očakávate. 

Modely, ktoré máme v ponuke: 

 

Je možné dokúpiť ochranný obal pre autodiagnostiky? 

Väčšina našich diagnostických zariadení je umiestnená v ochrannom kryte tabletu, ktorý je zvyčajne vyrobený z pevnej gumy. Tento kryt zariadenie pred poškodením pri páde a iných nárazoch. Niektoré zariadenia sú vybavené prenosným kufríkom, ktorý chráni zariadenie a príslušenstvo pri preprave. 

Čo sa stane po uplynutí 1 roku s aktualizáciou zadarmo?

Zakúpené autodiagnostiky do roku 2021 mali 2 ročnú aktualizáciu úplne zadarmo. Autodiagnostiky s rokom výroby 2022 majú už len ročnú aktualizáciu. Aktualizáciu si zakúpite priamo na našom e-shope. Update softvéru zaručí, že budete mať možnosť diagnostikovania aj najnovších modelov vozidiel. Bez aktualizácie bude naďalej možné pracovať s diagnostikou a však zariadenie nebude zahŕňať najnovšie modely áut, prípadne nové softvérové vylepšenia.

Je potrebné mať auto naštartované pri vykonávaní diagnostiky?

Pri sledovaní Live dát a meraní iných hodnôt je potrebné auto naštartovať. Pri čítaní, mazaní DTC chýb, kódovaní, resetovaní funkcii a podobne nie je potrebné auto štartovať. Stačí kľúč prepnúť do druhej polohy, kedy sa rozsvieti palubný počítač. V prípade aut s bezkľúčovým štartovaním je potrebné stlačiť tlačidlo štart bez spojky/brzdy, kedy sa znova rozvietí prístrojová doska.

Máte ďalšie otázky? Neváhajte nás s nimi kontaktovať. Radi vám ich zodpovieme. 

autodiagnostika (1)

Máte autodiagnostiku launch? Toto by ste mali vedieť o aktualizáciách.

Autodiagnostiky s doživotnou aktualizáciou zadarmo: CR 319, CRP129X

Autodiagnostiky s 2 ročnou aktualizáciou zadarmo: X431 PROS V 1.0., LAUNCH X431 PAD III, CRP 909X, X431 PAD VII, X431 PROS MINI, X431 V+

Poskytujeme  plný servis pri diagnostikách LAUNCH, takže aktualizáciu si zakúpite aj u nás na stránke bezstarostne na pár klikov.

Aktualizácia zaručí pridanie najnovších modelov automobilov, prípadne vylepšenia softvéru. Zároveň autodiagnostiku bude možné používať aj bez pravidelnej aktualizácie.


Máte otázky, ktoré sme v tomto článku nezodpovedali? Neváhajte nás kontaktovať.