Hľadáte spôsob, ako ušetriť? Zaregistrujte sa a využite extra zľavu 3% na celý nákup (platí na nezľavnený tovar).

Aku vŕtačky

vrtacky_sk-01

So správnou vŕtačkou ide všetko ľahšie. O čo viac, keď si vyberiete akumulátorovú vŕtačku – ktorá je napájaná batériou. Dostanete sa tak s ňou aj na ťažšie prístupné miesta, kde nemáte prístup ku zástrčke.

Aký výkon by mala mať akumulátorová vŕtačka?

Akumulátorové vŕtačky potrebujú na nabíjanie batérií príkon. Množstvo príkonu potrebného na nabitie batérií závisí od typu vŕtačky, ale pohybuje od 25 do 100 wattov.

Akonáhle sú batérie nabité, použijú svoje napätie na napájanie vŕtačky. Tieto 12 V alebo 18 V batérie napájajú motor, ktorý potrebuje na prevádzku 500 wattov alebo viac.

Stačí 12 V aku vŕtačka?

Napätie akumulátorovej vŕtačky závisí od účelu, na ktorý ju budete používať. Na trhu je široká škála možností od 6 V do 18 V, 24 V, a dokonca aj 36 V.

12 V je dokonalá možnosť a tiež jedna z najpopulárnejších vŕtačiek. Pomôže vám so všetkými menšími prácami okolo domu a v dome.

Je vyššie napätie lepšou možnosťou?

Vyššie napätie sa rovná vyššiemu výkonu, ale bude znamenať aj vyššiu cenu a väčšiu hmotnosť. Vo všeobecnosti platí, že čím vyššie napätie, tým lepšia vŕtačka.

Všetko však závisí od vašich potrieb – ak potrebujete niečo menšie a lacnejšie na nepravidelné používanie, siahnite po akumulátorovej vŕtačke s menším napätím.

Vlastnosti akumulátorovej vŕtačky

Akumulátorové vŕtačky majú desiatky rôznych funkcií v závislosti od typu a modelu. Medzi najdôležitejšie patrí:

  • lítium-iónová batéria, ktorú možno vybrať a nabíjať;
  • spona na opasok na pripevnenie vŕtačky k opasku;
  • rôzne možnosti krútiaceho momentu;
  • rôzne rýchlosti;
  • prepínač vpred/vzad.

Výkon aku vŕtačky

Výkon sa meria v napätí batérie a čím vyššie je napätie, tým je vŕtačka výkonnejšia. Zvyčajne ide o 12 V, 18 V alebo 24 V.

Medzi najvýkonnejšie akumulátorové vŕtačky patria kúsky od značiek Graphite a Yato.

Životnosť batérie

Životnosť batérie závisí od niekoľkých vecí, vrátane typu batérie a kapacity. Kapacita sa meria v ampérhodinách (Ah) a bežne sa pohybuje od 1,5 Ah do 4,0 Ah.

Veľkosť a manipulácia

Veľkosť vŕtačky závisí od typu vŕtačky, pretože väčší výkon znamená väčšiu veľkosť. Pokiaľ hľadáte kompaktnú a spratnú aku vŕtačku, siahnite po modeloch od značky Geko.

Hluk vŕtačky

Rôzne typy a rôzne značky sa líšia. Ak hľadáte aku vŕtačku najmä na hobby alebo kutilské účely, nebude vám prekážať ani zvýšený hluk. Pri pravidelnom používaní však dbajte na to, aby aku vŕtačka robila čo najmenší hluk.

 

Najpredávanejšie

29
180 129180
Značky

Stránka 1 z 1 - 7 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 7 položiek celkom