Hľadáte spôsob, ako ušetriť? Zaregistrujte sa a využite extra zľavu 3% na celý nákup (platí na nezľavnený tovar).

Vysokotlakové čističe

Vysokotlakové čističe inak známe aj ako vapky sú výborným prostriedkom na rýchle a efektívne čistenie rôznych rôznych povrchov a materiálov. Na našom e-shope nájdeme elektrické, akumulátorové a benzínové modely, vrátane bohatej ponuky príslušenstva a čistiacich prípravkov. Prečítajte si, na čo sú vysokotlakové čističe vhodné a prečo je výhodné nakupovať u nás.

Ak raz vyskúšate vysokotlakový čistič, už nikdy na neho nedáte dopustiť. Svoje uplatnenie nájde v domácom, komerčnom aj poľnohospodárskom odvetví. Použitie vysokotlakového čističa je jednoduché a rýchle. Takto zvládnete vyčistiť väčšiu plochu aj odolnejšiu špinu než klasickým umývaním s handrou a čistiacim prípravkom. Prekážkou už nebude motorka zanesená suchým blatom, auto, ktoré zapadlo prachom, záhradná dlažba obrastená machom, mastný gril ani akákoľvek iná špina, s ktorou ste si doteraz nevedeli dať rady. So správnym čistiacim prípravkom môžete navrátiť zašlý lesk laku svojho auta, alebo efektívne vyčistiť chodník, dlažbu, či fasádu od plesní.

💡 Hľadáte praktickú a ľahkú vapku, s ktorou môžete kedykoľvek vyraziť na cesty a využiť ju takmer kdekoľvek? Tu je riešenie - Zvoľte si akumulátorový vysokotlakový čistič.

Základné rozdelenie vapiek sily:

Hobby:
12 – 120 barov, prietok zvyčajne do 400l/hod. - je ideálnych na občasné použitie v domácnosti, napríklad umývanie bicyklov, základné umytie motoriek, skútrov či áut, záhradného nábytku a jemných materiálov.

Medium:
120 – 150 barov, prietok okolo 500l/hod. - má vysokotlakový čistič vhodný pre kvalitné umytie automobilu, múrov, fasád, striech, strešných odkvapov, terás, chodníkov, dlažieb, plotov, záhradnej techniky...

Heavy:
150 – 300 barov, prietok nad 600l/hod. - ide o profesionálny vysokotlakový čistič, ktoré majú uplatnenie v poľnohospodárstve, výrobe, stavebníctve, prevádzkach, halách. Vysoký tlak takýchto čističov si poradí už takmer so všetkým.

Wapky podľa zdroja napájania:

🔌 Elektrické:

Ide o klasické čističe napájané z elektrickej siete. Väčšinou ide o výkonné a kvalitné zariadenia, ktoré pokryjú široké spektrum prác. Obvykle disponujú dlhšou životnosťou komponentov. Limitujúcim faktorom je však napájanie v elektrickej zásuvke.

⛽ Benzínové/motorové:

Spaľovací motor odbúrava potrebu napájania zariadenia z elektrickej siete, preto je tento typ vhodný tam, kde nie je prístup k zdroju elektrickej energie. Motorové vysokotlakové čističe disponujú vysokým výkonom. Nevýhodou môže byť, vyššia hmotnosť a hlučnosť motora.

🔋 Akumulátorové:

Akumulátorové vapky sú praktické, ľahké, vhodné na cesty. Stačí nabiť akumulátor a vyraziť. Vapka bude pracovať bez elektrickej energie tak dlho, ako jej to batéria dovolí, a to môže byť trochu limitujúce.  

Tipy pre správne používanie vysokotlakového čistič?

  • V porovnaní s klasickým umývaním pomocou záhradnej hadice, vapka ušetrí značné množstvo vody a času.
  • Dajte si pozor na príliš vysoký tlak, ktorý by mohol poškodiť čistený materiál.
  • Pred spustením vysokotlakovej umývačky vytlačte všetok vzduch zo systému.
  • Používajte jemný filter medzi čističom a prívodom vody a pravidelne ho čistite. 
  • Pred zimou odstráňte z vapky všetku vodu, dôkladne ju vysušte a vyčistite.

  

💡 Príslušenstvo: Skontrolujte dostupné príslušenstvo a trysky pre rôzne úlohy, s ktorými sa môžete stretnúť. Pre vyššiu univerzálnosť zariadenia si vyberte čistič s reguláciou tlaku. 

Prach, blato, plesne, machy, oleje a iné chemikálie, nič vám už nebude stáť v ceste. Vyberte si vysokotlakový čistiť z našej širokej ponuky. Potrebujete poradiť alebo máte dodatočné informácie? Neváhajte nás kontaktovať. 

 

Najpredávanejšie

3
520 13520
Značky
 
 
Kapacita náhradného akumulátora
Maximálny prietok vysokotlakového čističa
Napätie náhradného akumulátora
Pracovný doba náhradného akumulátora
Typ vysokotlakového čističa
Účinnosť vysokotlakového čističa
Výkon vysokotlakového čističa

Stránka 1 z 2 - 35 položiek celkom

Ďalšie produkty

Stránka 1 z 2 - 35 položiek celkom