Hľadáte spôsob, ako ušetriť? Zaregistrujte sa a využite extra zľavu 3% na celý nákup (platí na nezľavnený tovar).

Gola sady a nádstavce

sk_1200x628_gola sady_foxigy (1)

Gola sada je
základné dielenské náradie pre každého domáceho majstra a profesionálneho mechanika. Ide o praktickú sadu náradia a nadstavcov so širokým využitím. Základom každej gola sady je račňa, teda špeciálne upravený kľúč určený na uťahovanie a povoľovanie matíc či skrutkových spojov v stiesnených podmienkach. Výhodou račne je, že zaberá vždy len do jedného smeru, vďaka čomu predídete nechcenému pretáčaniu. Samotná gola sada zahŕňa okrem račne množstvo hlavíc rôznych veľkostí, nadstavcov a bitov. Väčšie gola sady môžu obsahovať aj rôzne iné kľúče, predĺžené orechy, viaceré račne a podobne.

Výhody gola sady

Gola sada vám dokáže nahradiť klasické kľúče a skrutkovače. Pracuje sa s ňou rýchlo a pohodlne. Je vhodná aj pre priestory, kde je málo miesta, pretože kľúč nemusíte po každom otočení znova nasadzovať. 

Ako si vybrať gola sadu?

Výber gola sady je pomerne jednoduchý a odvíja sa od potreby jej využitia. Ak budete pracovať v bežnej domácnosti, vystačíte si s 1/4" alebo 3/8" račňou. V prípade profesionálneho použitia by ste mali siahnuť po 1/2" alebo 1" štvorhrane. Riešením môžu byť prevodové adaptéry. Tie dokážu aj z 1/4" hlavice urobiť 1/2" verziu. Výsledok však nebude stopercentný a lepšie urobíte, ak si zabezpečíte dva samostatné kľúče. V takom prípade je vhodná kombinovaná gola sada s vidlicovo-očkovými kľúčmi. Tá v sebe implementuje dve račne, ktoré si môžete jednoducho vymeniť podľa aktuálnej potreby. 

Na čo sa zamerať pri výbere gola sady?

Gola sady sa líšia vo veľkosti štvorhranu, v množstve nástrčných hlavíc, kĺbov alebo bitov. Medzi najdôležitejšie parametre gola sád patrí veľkosť račne a počet dielov. Štvorhran určuje, aké hlavice môžete s račňou používať. Podľa využitia je potrebné zvoliť správnu veľkosť račne. 

veľkosť račne vhodné hlavice využitie gola sady
gola sada 1/4" 4-14 mm bity, drobné práce, montáž nábytku
gola sada 3/8" 6-22 mm univerzálna, medzistupeň medzi 1/4" a 1/2"
gola sada 1/2" 8-32 mm autoservis, remeselné dielne
gola sada 3/4" 18-50 mm nákladné autá, poľnohospodárske stroje, autobusy, vlaky
gola sada 1" 41-80 mm nadmerné skrutky a spoje

 

Rozmery gola sady

Dôležitý je počet dielov gola sady, od čoho sa odvíja jej využiteľnosť. Malá gola sada zvykne obsahovať približne 50 dielov. Je vhodná najmä pre príležitostných domácich majstrov. Veľká gola sada môže mať aj viac ako 200 dielov a je určená pre profesionálov. 

Profesionálna gola sada so všetkým potrebným pre náročných, zlatá stredná cesta alebo sada pre hodinárov a opravárov jemnej mechaniky? To všetko v našej ponuke nájdete. Prečítajte si aj článok z našej profi poradne: Gola sada: Najužitočnejšie náradie do každej dielne

 

Najpredávanejšie

13
299 113299
Značky
 
Počet náradia
Počet rační v sade
Veľkosť račne

Stránka 1 z 2 - 25 položiek celkom

Ďalšie produkty

Stránka 1 z 2 - 25 položiek celkom