🏷️ Black Friday ⚫ Najväčší výpredaj tohto roka je tu! Využite zľavy až do -60% na vybraný tovar. ❗Pozor - Len do vypredania zásob!

OBD redukcie

Čo je OBD a na čo sa používa?
OBD, teda On-Board Diagnostika, je systém, ktorý je využívaný na kontrolu a diagnostiku vozidiel. Pomocou OBD môžete získať dôležité informácie o stave vášho vozidla, ako sú chybové kódy, senzorové údaje a monitorovacie parametre. Je to užitočný nástroj pre mechanikov i majiteľov vozidiel, ktorý im pomáha identifikovať a opraviť potenciálne problémy.

Ako používať OBD adaptér?
Používanie OBD adaptéra je pomerne jednoduché. Začnite tým, že nájdete OBD port vo vašom vozidle. Ten sa zvyčajne nachádza pod palubnou doskou alebo v blízkosti riadiacej jednotky motora (ECU). Potom jednoducho pripojte OBD adaptér do tohto portu. Väčšina adaptérov sa pripája pomocou konektoru typu OBD-II, ktorý je štandardom pre väčšinu moderných vozidiel. Po správnom pripojení môžete využívať rôzne diagnostické aplikácie alebo zariadenia na čítanie údajov z vášho vozidla.

Aký je rozdiel medzi ECU a OBD?
ECU, alebo riadiaca jednotka motora, je časť vozidla, ktorá riadi rôzne funkcie motora, ako je palivový systém, zapaľovanie a ovládanie emisií. Na druhej strane, OBD je diagnostický systém, ktorý komunikuje s ECU a získava informácie o rôznych parametroch a chybách v vozidle. Zatiaľ čo ECU je srdcom riadenia motora, OBD je nástroj na čítanie a interpretáciu údajov, ktoré poskytuje ECU.

Majú všetky vozidlá OBD port?
Väčšina moderných vozidiel vyrobených po roku 1996 má OBD port, pretože štandard OBD-II bol zavedený práve v tomto roku. Avšak niektoré staršie modely vozidiel nemusia mať OBD port, ale majú namiesto toho svoje vlastné diagnostické systémy. Ak ste si však istí, že vaše vozidlo by malo mať OBD port, môžete ho nájsť podľa jeho umiestnenia v návode alebo sa obráťte na nás z Foxigy. 

V tejto kategórii Vám ponúkame OBDII káble pre autodiagnostiky, ktoré využijete ako redukcie pri starších autách pred zavedením OBD normy, na porty súčasnej generácie (väčšinou na OBD-II).

 

Najpredávanejšie

7
1140 171140
Značky
 
OBD redukcie pre automobily

Stránka 1 z 3 - 38 položiek celkom

Ďalšie produkty

Stránka 1 z 3 - 38 položiek celkom