Zľavy až -40% na široký sortiment produktov v našom letnom výpredaji. ☀️ Neváhajte a nakupujte výhodne!

Úložné boxy: Pomôžu v dielni, detskej izbe i na terase

Chcete si urobiť poriadok v dielni alebo doma, ale potrebujete veci usporiadať? Úložné boxy či organizéry na náradie sú tou najlepšou voľbou. Veci pribúdajú, no priestor zostáva rovnaký. S organizačnou dilemou vo svojom príbytku sa už hádam stretol každý. Nemusíte byť dokonca ani totálny materialista, niekedy proste potrebujete detským hračkám či domácemu náradiu nájsť svoje pevné miesto.

Odkladacie boxy predstavujú všestranného spoločníka, ktorého využije ako mužské, tak aj ženské publikum. Klasický organizér do garáže či organizér do kufra auta dokážete pomerne rýchlo transformovať na neodmysliteľnú súčasť vášho vybavenia na terase, ale tiež priamo v izbe. Na čo všetko môžu slúžiť skladovacie boxy?

Organizér na náradie 

Priehradky na náradie, skrutky, alebo miniatúrne diely, ktoré sú súčasťou základného vybavenia do dielne, ocení nejeden domáci kutil či automechanik. Úložné boxy sa najčastejšie spájajú s pracovným prostredím, kde sa koncentrujú opravy, prerábky či akékoľvek výmeny. 

Môžete sa rozhodnúť pre jednoduchý variant bez priehradok, pre náročnejších spotrebiteľov máme k dispozícii verzie s viacerými poschodiami, ktoré sa jednoducho obsluhujú.

Pre dokonalý poriadok vo vašom štvorkolesovom tátošovi odporúčame zvoliť organizér do auta, ktorý viete flexibilne premiestňovať vždy tam, kde ho práve najviac potrebujete. 

Stena na náradie 

Zbierku organizérov vo vašej dielni možno vyšperkovať doplnením stien na náradie, ktoré prispejú ešte k precíznejšiemu usporiadaniu vašej výbavy. Stena na náradie môže mať viacero podôb, druh si vyberajte podľa toho, aké možnosti ponúka váš priestor.

Na trhu nájdete dierované steny na náradie, závesné steny na náradie, pre praktikov je zase vhodná magnetická lišta na náradie či nástenná doska na náradie. 

Úložný box na terasu

Praktickú pomocnú výbavu nemusíte mať „poruke“ iba vo svojej dielni či garáži, ale aj priamo na terase. Tá totiž často ukrýva okrem oddychového sedenia takisto pomocné náradie, ktoré využijete pri majstrovaní svojej oddychovej zóny alebo pri práci v záhrade. Na maličkosti sa dokonale hodí menší organizér, profesionáli si zase zgustnú na tomto modeli s vyťahovacími zásuvkami. 

 

Úložné boxy na hračky

Ste rodič? Potom vám je určite známy povestný chaos, ktorý sa občas skrýva za dverami detskej izby. Čo tak zaobstarať si organizér na hračky? Zmestia sa doň autíčka, bábiky, plyšové hračky, ale aj milované knihy. Tiež sa viete pohrať s jeho dizajnovou stránkou a vybrať pre svoje ratolesti taký úložný box na hračky, ktorý bude korešpondovať so štýlom, v akom je miestnosť zariadená. Ak chcete mať uložené veci ešte pod väčšou kontrolou a lepšie ich zabezpečiť pred deťmi, vyberte si úložný box s vekom. 

Takýto úložný box vám poslúži aj v iných miestnostiach, kde sa koncentruje “náradie” z iného fachu. Organizér do kuchyne vám uľahčí skladovanie tých najrôznejších pomocníkov od súčastí kuchynských robotov, cez knihy s receptami až po samotné potraviny. 

Milovníčkam beauty sektora zase zjednoduší skladovanie vlastnej výbavy organizér na kozmetiku či organizér na make up, vďaka ktorým je o zbierku rúžov či očných tieňov veľmi dobre postarané. 

Skladovacie boxy – čo si všímať pri ich výbere?  

  •       MATERIÁL 

Na trhu nájdete rozličné typy úložných boxov. Od plastových, ktoré sú ľahké, pevné a jednoduché na údržbu, cez látkové, ktoré viete zložiť a v prípade potreby vyprať až po drevené, ktoré toho veľa unesú a sú zároveň dizajnovou záležitosťou. Pred kúpou takéhoto boxu si vždy položte otázku, KAM ho chcete umiestniť a ČO doň potrebujete uložiť.

  •       ROZMERY

Umiestňujete organizér do otvoreného priestoru alebo ho potrebuje vtesnať pod posteľ? Úložný box vyberajte podľa možností, ktoré daná miestnosť ponúka. V prípade vnútorných rozmerov boxu je vhodné zamerať sa na objem daného skladovacieho boxu, aby ste zistili, čo doň vojde a čo už nie.

Naša rada: Pri overovaní objemovej kapacity úložného boxu vám môžu pomôcť údaje buď priamo na produkte, alebo v priloženom návode. 

  •        NOSNOSŤ

Pokiaľ chcete v boxe skladovať ťažšie veci, overte si, či znesie aj viac kilogramov. Plast je síce pevný, no pri väčšej záťaži radšej voľte hrubší materiál – napríklad kov. Vhodnou alternatívou preto môžu byť kovové regály, ktoré vám zabezpečia istotu a stabilitu. Dnes dokážete mať regál, ktorý pozostáva z viacerých častí, alebo sa môžete rozhodnúť pre skladací regál. Ten je vďaka kolieskam vhodnejší, pokiaľ ho chcete premiestňovať.