Zľavy až -40% na široký sortiment produktov v našom letnom výpredaji. ☀️ Neváhajte a nakupujte výhodne!

Balenie a expedícia

V dnešnej dobe odosielame a prijímame balíky takmer každý deň. Či už ste bežný spotrebiteľ alebo firma, ktorá odosiela množstvo balíkov denne. Kuriéri sa celé dni nezastavia, aby doručili stovky zásielok denne. Všetci chceme aby sa obsah zásielky dostal k zákazníkovi alebo adresátovi bez poškodenia. Poškodenie balíka pri preprave je však bežným javom. Preto je dôležité použitie správnych materiálov a baliacich spôsobov.  Znížte riziko poškodenia balíka s produktami od Profigaráže. 

Väčšie predmety je vhodné odosielať napríklad v krabiciach, pre zabezpečenie balíka je dobré využiť bublinkovú fóliu na zabalenie predmetu a vyplnenie krabice. Nesmiete ani zabudnúť na uzavretie krabice silnou lepiacou páskou, alebo stretch fóliou. Menšie predmety môžete expedovať aj v klasických, bublinkových alebo bezpečnostných obálkach, ktoré ochránia tovar pred poškodením alebo neoprávneným otvorením. 

Bublinková fólia

Poskytuje skvelú ochranu krehkých predmetov, prístrojov, odevov a podobne. Poslúži aj ako výplň krabice pre stabilizovanie obsahu balíka alebo oddelenie viacerých predmetov v krabici. Vďaka bublinkám bude predmet perfektne chránený pred nárazom, tlakom a neopatrným zaobchádzaním. U nás máte na výber z 60m a 100m návinu, vo viacerých šírkach. 

Obálky

Obálky sú ideálne na zasielanie menších predmetov. Nezaberajú veľa miesta, poskytujú rýchly spôsob balenia a preto je ich doručenie jednoduchšie a lacnejšie. Do obálok jednoducho zabalíte okrem listov aj malé súčiastky, náhradné diely a mnoho ďalšieho. Bezpečnostné obálky využijete v prípade prepravy cennejších tovarov. Tieto obálky nie je možné otvoriť bez poškodenia. V tejto kategórii nájdete klasické papierové a bublinkové obálky ale aj silnejšie bezpečnostné obálky. 

Uzatvárateľné vrecká

Uzatvárateľné vrecká sú transparentné a vyrobené z pevného materiálu so silným lepiacim uzatváraním. Vďaka priehľadnosti vždy budete vedieť čo je vo vnútri. Perfektne poslúžia na odosielanie rôznych vzoriek, na skladovanie sypkých materiálov alebo na uskladnenie menších produktov. Vyberte si rozmer, ktorý potrebujete.  

Stretch fólia

Vhodné na balenie tovarov v sklade ale aj na uskladňovanie vecí v domácnosti. Ideálne na balenie palety pri preprave väčšieho množstva predmetov, na obalenie krabice aby sa predišlo k navlhnutiu alebo pretrhnutiu, prípadne na zabalenie kufra pri cestovaní lietadlom. Využitie je naozaj univerzálne. Fólie sú odolné voči rôznym vonkajším vplyvom. U nás nájdete hlavne transparentné fólie o sile 23 mikrónov.

Správnych postupov na balenie je mnoho. My pre vás máme 5 tipov, na čo by ste nemali zabudnúť pri balení rôznych predmetov:

  1. Zvoľte vhodnú veľkosť a hrúbku krabice (prípadne obálku) s ohľadom na hmotnosť a charakter tovaru.
  2. Ak v balíku zasielate viac kusov, oddeľte ich tlmiacim materiálom, napríklad polystyrénom alebo bublinkovou fóliou.
  3. Priestor v krabici takisto vyplňte zo všetkých strán výplňovým materiálom, (vrátane dna i vrchnej časti) aby sa tovar behom prepravy nepohyboval. Deformačné zóny balíka (rohy a hrany) spevnite, ideálne presne padnúcim polystyrénom alebo vhodnou alternatívou.
  4. Do balíka nezabudnite vložiť potrebné dokumenty: sprievodný list, faktúru alebo jej číslo, prípadne číslo, reklamačný dokument.
  5. Balík zalepte lepiacou páskou do tvaru H, aby sa zamedzilo vniknutie tretej osoby do balíka.
 

Najpredávanejšie

4
890 14890
Značky
 

Stránka 1 z 3 - 43 položiek celkom

Ďalšie produkty

Stránka 1 z 3 - 43 položiek celkom