Zľavy až -40% na široký sortiment produktov v našom letnom výpredaji. ☀️ Neváhajte a nakupujte výhodne!

Zdvihák prevodoviek

Ďalšou súčasťou každého profesionálneho autoservisu alebo dielne je samozrejme zdvihák prevodoviek. Ako z názvu vyplýva najviac ho oceníte pri montáži a demontáži predoviek, no využijete ho aj pri výmene spojky, práci na zavesení kolies či dokonca výfukovom systéme a pri mnoho iných prácach. Možno sa to nezdá ale využitie je naozaj široké, stačí si vybrať nato prispôsobený zdvihák. 

S využitím moderných hydraulických systémov zabezpečujú plynulé zdvíhanie a manipuláciu s prevodovkami rôznych veľkostí. Ich pevná konštrukcia a odolný povrch zaručujú dlhú životnosť a odolnosť voči opotrebeniu. Hydraulický typ zdvíhania je jednoduchší na manipuláciu. V tomto prípade máte na výber medzi ručnou a nožnou pumpou. Obe majú svoje výhody no ak chcete mať voľné ruky pripravené na manipuláciu s prevodovkou odporúčame vybrať si nožnú pumpu. 

💡 Rovnako ako aj pri iných hydraulických zariadeniach, dbajte na bezpečnosť a nenechávajte zdvihák zaťažený dlhodobo. Vplyvom nadmerného tlaku môže hydraulika povoliť a dôjsť k nechcenému spusteniu.

U nás nájdete aj mechanické zdviháky prevodoviek, ktorých zdvíhací systém je založený na tzv. motýlikovej matici, ktorou dotiahnutím alebo odskrutkovaním polohujete teleskopické rameno kobylky. 

Ak sa chystáte zdvihák využiť naplno aj pri iných úkonoch ako napríklad pri spomínanej práci na zavesení kolies, palivovom systéme či iných hnacích prvkoch nezabudnite si vybrať zdvihák s adaptérom prípadne si univerzálny adaptér dokúpiť. Jeho montáž je jednoduchá a pomoc nenahraditeľná. K faktorom využiteľnosti a bezpečnosti patrí aj stabilita, v tomto prípade platí čím širšia základňa, tým stabilnejší zdvihák, ľahšia manipulácia a vyššia bezpečnosť. 

 

Najpredávanejšie

68
3790 1683790
Značky

Stránka 1 z 1 - 9 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 9 položiek celkom