Hľadáte spôsob, ako ušetriť? Zaregistrujte sa a využite extra zľavu 3% na celý nákup (platí na nezľavnený tovar).

Pneumatický vzduchový zdvihák

Pneumatické zdviháky sú veľmi obľúbené v automobilovom priemysle. Vo všeobecnosti sú oveľa odolnejšie ako hydraulické zdviháky. Sú určené na každodenné zdvíhanie veľkého množstva áut, preto sú veľmi užitočné v pneuservisoch a autoservisoch. Využívajú stlačený vzduch, ktorý zdvíha bremená rýchlo a bez námahy používateľa. Preto je potrebný kompresor s tlakom od 5 do 10 bar v závislosti od modelu zdviháka. Zdvíhanie za pomoci pneumatického zdviháku je rýchle, jednoduché a efektívne. Pneumatický zdvihák má v automobilovej komunite mnoho názvov, napríklad: mechový zdvihák, vankúšový zdvihák, pneumatický hever či dokonca aj snehuliak. 

Konštrukcia vzduchových zdvihákov na Profigaráži je vyrobená z masívnej ocele, s kvalitný náterom odolným voči poškodeniu a korózii. Vankúše sú z extra pevnej gumy, ktoré odolá poveternostným podmienkam aj extrémnemu zaobchádzaniu v dielni. Poistný spätný ventil zabezpečuje, že zdvihnuté vozidlo nespadne ani po odpojení prívodu vzduchu. Vypúšťací ventil býva taktiež umiestnený na samotnej rukoväti. Pevné kolieska a rukoväť uľahčujú ovládanie zdviháka a jeho presúvanie po dielni. Zároveň vďaka predĺženej rukoväti sa nemusíte skláňať, čo šetrí aj váš chrbát. 

💡 Nikdy nenechávajte auto na zdvihnutom zdviháku, vplyvom času a záťažou môže vzduch zdviháka povoliť. V takom prípade dochádza k ohrozeniu bezpečnosti pri práci a k poškodeniu karosérie alebo iných dielov automobilu. Aby ste tomuto predišli použite podpery pod auto.

Väčšina týchto heverov je vhodná aj na dvíhanie nízkych a športových áut, keďže ich výška pred nafúknutím sa pohybuje v priemere do 15 cm. Pre zdvíhanie vyšších vozidiel, SUV alebo dodávok je vhodný nadstavec pre predĺženie zdvihu. Dosadacie plochy zdviháka sú potiahnuté tvrdenou gumou, ktorá ochráni prahy a karosériu vozidla pred poškodením. 

 

Najpredávanejšie

17
349 117349
Značky

Stránka 1 z 1 - 8 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 8 položiek celkom