Hľadáte spôsob, ako ušetriť? Zaregistrujte sa a využite extra zľavu 3% na celý nákup (platí na nezľavnený tovar).

Vyvažovačka kolies: Šetrí váš čas a zvýši zisk pneuservisu.

Vyvažovačka kolies je spolu s vyzúvačkou pneumatík najdôležitejším vybavením autoservisu a pneuservisu. Jej výberu by ste mali venovať zvýšenú pozornosť. Moderné vyvažovačky ponúkajú okrem merania aj široký rad doplnkových funkcií. Ktoré to sú a ako urýchlia vašu prácu? V dnešnej profi poradni vám povieme viac o funkciách vyvažovačky kolies a jej výhodách.

prezuvanie_pneumatik_1

Prečo si zaobstarať vyvažovačku kolies?

Určite veľmi dobre viete, že zákazníci majú nepríjemný zvyk meniť pneumatiky na poslednú chvíľu. Keď ich prekvapí zima, najradšej by prezúvali okamžite, ideálne cez telefón a za tri minúty. Pre vás to znamená nával áut, zhon a stres. Zákazníci na vás tlačia a ak ich odsuniete o pár dní, skúšajú šťastie u konkurencie. 

V takýchto prípadoch je najlepším riešením kúpa vyvažovačky, ktorá vám pomôže v základných meraniach. Vďaka tomu môžete pracovať na viacerých autách súčasne

 

viac prezutých áut = viac zisku a menšia konkurencia

sezona_prezuvania_v_plnom_prude_1

S kvalitnou prezúvačkou pneumatík dokážete pracovať rýchlejšie, presnejšie a zároveň kvalitnejšie. Pomôže vám zvýšiť tržby bez toho, aby ste zvýšili cenník služieb.

 

Výhody profesionálnych vyvažovačiek:

- presné meranie kolies

- kontrola rovnosti ráfika

- zobrazenie najlepšieho miesta na upevnenie závaží1. Funkcia: meranie hádzania ráfika

Dôvodom vratkých kolies môže byť hádzanie okraja. S vyvažovačkou kolies, ktorá disponuje touto funkciou (napr. Vyvažovačka kolies automatická Direct 3D W-770) tento problém ľahko vyriešite. 

3D-W-770_vyvazovacka

Na balancéri sa zobrazia hodnoty: 

- hádzanie ráfika

- možné poškodenia ráfika

 

Čo to pre vás znamená v praxi? Vďaka funkcii merania ráfikov ste chránený pred námietkami vašich klientov, ktorí sa po vyvažovaní sťažovali na poškodenie ráfiku. Vďaka presným dátam viete, či je ráfik poškodený.

 

2. Funkcia: S-Drive

Umožňuje automatické pretáčanie kolies na nevyvážené miesto. Stačí len nastaviť rotáciu pre pozíciu „6“ alebo „12“. 

Čo to pre vás znamená v praxi? Nemusíte strácať čas s hľadaním správneho miesta na nalepenie závažia a ďalšími opravami chýb, ktoré by vznikli pri vyvažovaní kolies na vyvažovačke, ktorá touto funkciou nedisponuje.

 

3. Funkcia: Auto Alu

Pomáha rozoznávať typy ráfikov a automaticky zvolí najlepšie miesto, kde následne môžete prilepiť závažie.

 

 4. Funkcia: SPLIT

Nie je už pre vás prekvapením, keď vidíte SUV-čko alebo crossover so 17” alebo 18” pneumatikami. Ľudia siahajú vždy po väčších pneumatikách. Pri vyvažovaní je preto potrebné použiť väčšie množstvo závaží, ktoré kazia vzhľad ráfika.

Riešením je použiť čierne závažia alebo použiť vyvažovačku s funkciou SPLIT

3D-W-790_vyvazovacka

Čo to pre vás znamená v praxi? Vyvažovačka rozdelí váhu na dve časti a ukáže vám miesta, kde môžete nalepiť alebo naklepať závažie. Využijete to najmä vtedy, ak pracujete s väčšími hliníkovými diskami, za ktoré je ťažké skryť závažie. A navyše sa nemusíte báť, že vám zákazník, ktorý si na svojom aute potrpí, povie, že ste zničili jeho krásne ráfiky.

vyvazovanie_kolies

Toto sú najlepšie funkcie, ktoré naše vyvažovačky kolies ponúkajú. Vybrali sme ich pre vás preto, aby ušetrili váš čas aj čas vašich zákazníkov. Veríme, že sezónu prezúvania zvládnete s ľahkosťou.

 

 Prezúvajte s nami: Najlepšie rady odborníkov:

Kedy prezuť na zimné pneumatiky?

Sezóna prezúvania: TOP 5 tipov od profesionálov

Zdviháky a hevery: Základné vybavenie autoservisu a garáže.

Profigaráž radí: Ako si vybrať hydraulický lis?