Zľavy až -40% na široký sortiment produktov v našom letnom výpredaji. ☀️ Neváhajte a nakupujte výhodne!

Sezóna prezúvania: TOP 5 tipov od profesionálov

Sezóna prezúvania pneumatík sa pomaly ale isto blíži, a preto nastal čas, poriadne sa na ňu pripraviť. Ak potrebujete váš pneuservis či dielňu zásobiť náradím a spotrebným materiálom, ktorý potrebujete pri každodennej práci, ste na správnom mieste! U nás na profigaráži nájdete profesionálne náradie, potrebné na prezúvanie pneumatík. V dnešnom článku vám ponúkneme 5 tipov na spotrebný materiál, bez ktorého sa pri práci nezaobíde žiaden automechanik.

prezuvanie_pneumatik_8

Základné vybavenie servisu počas sezóny prezúvania

Vybavenie, ktoré si ako prvé predstavíte pri prezúvaní pneumatík sú bezpochyby kľúče a zdvihák. Profesionálne pneuservisy a autoservisy by mali byť vybavené kvalitným náradím, ktoré automechanikom pomôže vykonávať ich prácu nielen rýchlejšie, ale hlavne kvalitnejšie.

 

Spotrebný materiál potrebný počas sezóny prezúvania:

 

  1. Závažia

 

Dostatočnú zásobu naklepávacích alebo samolepiacich závaží by ste v žiadnom prípade nemali podceniť.

U nás nájdete 2 druhy závaží, s rôznou gramážou (od 5 do 60 g):

- samolepiace

- naklepávacie

zavazie_na_vyvazovacky_pre_rafiky

  1. Kľúče na ventily a ventily

Určite viete, že pri prezúvaní auta profesionáli odporúčajú aj výmenu ventilov. Je to rovnako dôležité ako výmena pneumatík. Mnohí zákazníci však nechcú platiť za tento úkon, pretože si myslia, že sa chce na nich servis obohatiť. Ventil pritom stráca svoje vlastnosti už po pol roku od namontovania a jeho kvalita sa zhoršuje každými nabehanymi kilometrami. Kvalitný pneuservis ale ventily vymení. 

 

  1. Vrecia na pneumatiky

Špinavé pneumatiky do kufra auta vášho zákazníka nepatria. Vrecia na pneumatiky sú cenovo dostupné a vďaka tejto maličkosti bude váš autoservis zase o kúsok vyššie v rebríčku dôveryhodnosti. Slovo “servis” predsa znamená, že sa o zákazníkov staráte. 

vrece_na_pneumatiky

  1. Krieda / fixa na označovanie pneumatík

Ak je pre vás sezóna prezúvania obzvlášť hektická a prezúvate jedno auto za druhým, určite oceníte výhody vodeodolnej fixy. Umožňuje písať na rôzne povrchy - napríklad aj na sklo alebo kov. Preto ak máte rozpracované viaceré autá, s fixou si ich rýchlo a viditeľne poznačíte, napríklad na oknách. V našej ponuke ale nájdete aj kriedy na pneumatiky pre klasikov. Sú cenovo dostupné a ocenia ich tí, ktorí stále strácajú fixy, perá, zapaľovače atď. 


krieda_na_pneumatiky

  1. Montážna pasta + kefa

Pri výbere pasty na pneumatiky hľadajte výrobky na báze vody. Olejové pasty môžu byť škodlivé pre ráfik a pneumatiku - spôsobuje rýchlejšie opotrebovanie a koróziu ráfika. Pastu je dôležité skladovať v správnych podmienkach. Mimo sezóny, keď sa nepoužíva, by nemala byť skladovaná v nižších teplotách ako 0oC.

 

Ešte pred začiatkom sezóny prezúvania pneumatík si nezabudnite zaobstarať dostatok spotrebného materiálu, aby vás na jej vrchole neprekvapil jeho nedostatok. V prípade otázok neváhajte kontaktovať našu zákaznícku podporu, kde vám radi poradíme.

 

Prezúvajte s nami: Najlepšie rady odborníkov:

Kedy prezuť na zimné pneumatiky?

Vyvažovačka kolies: Šetrí váš čas a zvýši zisk pneuservisu.

Zdviháky a hevery: Základné vybavenie autoservisu a garáže.

Profigaráž radí: Ako si vybrať hydraulický lis?