Profigaráž radí: Ako si vybrať hydraulický lis?

Dielenský hydraulický lis je praktický pomocník, ktorý má množstvo využití v autoservise, priemysle, profesionálnej dielni, výrobných prevádzkach a určite jeden prenosný lis máte pripevnený na “ponku” alebo inom pracovnom stole. Na profigaráži nájdete široký sortiment hydraulických lisov. Ako sa v nich vyznať a ako si vybrať ten správny? Poradíme vám v dnešnej profi poradni.

hydraulicke_lisy_ako_si_vybrat

Pred kúpou každého profi náradia je dôležité vedieť ako a kde ho budete používať. Na základe toho si vyberte potrebné parametre parametre zariadenia. V prípade hydraulických lisov je najdôležitejším parametrom - tlaková hmotnosť/sila. U nás nájdete hydraulické lisy podľa tlakovej hmotnosti: 

Hydraulické lisy pre menšie a domáce dielne - 8 ton

                                                                             - 12 ton

Hydraulické lisy pre profesionálne využitie - 20 ton

                                                                          - 30 ton

                                                                          - 50 ton

Tlaková hmotnosť pod 2 tony nedokáže lisovať ťažké oceľové ložiská, preto lisy s touto pôsobnosťou skôr nájdu využitie v hobby dielni. V profesionálnych servisoch je ale potrebná minimálna tlaková sila 12 až 20 ton, ktorá spoľahlivo zvládne každú prácu. 

V prípade ak ide o prevádzku, kde sa opravujú väčšie nákladné autá a ťažké stroje, je potrebný hydraulický lis s tlakovou hmotnosťou 30 až 50 ton.

 

Pri výbere správneho hydraulického lisu sú okrem tlakovej sily podstatné aj iné parametre:

1. Počet rýchlostí 

 

- Jednorýchlostné

hydraulicky_lis_20T_1hydraulicky_lis_20T_2  hydraulicky_lis_20T_GEKO

 Hydraulický lis 20T H-320 Redats                      Hydraulický lis 20T                                Hydraulický lis 20T GEKO

 

- Dvojrýchlostné

- vďaka možnosti výberu je lisovanie presnejšie a pracovný čas kratší

hydraulicky_lis_20T_dvojrychlostny_2                   hydraulicky_lis_30T_dvojrychlostny             dvojrychlostny_lis_3

Hydraulický lis 20T - dvojrýchlostná pumpa             Hydraulický lis 30T - dvojrýchlostná pumpa Resser             Zostava k 50T lisu dvojrýchlostná pumpa

 

2. Spôsob ovládania

Spôsob, akým sa ovláda hydraulický lis má dopad na kvalitu vašej práce, t. j. vyberajte si aj podľa toho, aké ovládanie vám je najprirodzenejšie, čo vám zaručí pohodlie pri práci. V prípade, že nemáte skúsenosti s týmito spôsobmi ovládania, odporúčame vám si ich najprv vyskúšať.

 

ručná-nožná pumpa                        hydraulicko-pneumatická pumpa

rucna_nozna_pumpa_lis         hydraulicky_lis_hydraulicko-pneumaticka_pumpa

 

- hydraulicko-pneumatická pumpa

hydraulicky_lis_20T_1         hydraulicky_lis_30T_1          hydraulicky_lis_50T

Hydraulický lis 20T - hydraulicko-pneumatická pumpa       Hydraulický lis 30T - hydraulicko-pneumatická pumpa     Hydraulický lis 50T - hydraulicko-pneumatická pumpa

 

- ručná-nožná pumpa

hydraulicky_lis_20T_rucna-nozna_pumpa_2

Hydraulický lis 20T - ručná a nožná pumpa

 

3. Regulácia tlaku

Kvalitné hydraulické lisy majú zabudovaný manometer, vďaka čomu môžete sledovať a regulovať tlak. Túto funkciu oceníte hlavne pri lisovacích prácach, ktoré si vyžadujú jemný tlak a opatrné zaobchádzanie.

hydraulicky_lis_manometer

U nás nájdete všetko potrebné príslušenstvo k hydraulickým lisom. Vyberiete si aj potrebné manometre podľa tlakovej sily:

- manometer 20 T

- manometer 30 T

- manometer 50 T

 

Pri výbere hydraulického lisu myslíte na to, že vám musí dlho slúžiť. Investovať do kvalitného lisu sa vám preto vyplatí. Vyberte si u nás to najlepšie náradie pre vašu dielňu, garáž či autoservis.

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.