Hľadáte spôsob, ako ušetriť? Zaregistrujte sa a využite extra zľavu 3% na celý nákup (platí na nezľavnený tovar).

Profigaráž radí: Ako si vybrať hydraulický lis?

Dielenský hydraulický lis je praktický pomocník, ktorý má množstvo využití v autoservise, priemysle, profesionálnej dielni, výrobných prevádzkach a určite jeden prenosný lis máte pripevnený na “ponku” alebo inom pracovnom stole. Na profigaráži nájdete široký sortiment hydraulických lisov. Ako sa v nich vyznať a ako si vybrať ten správny? Poradíme vám v dnešnej profi poradni.

hydraulicke_lisy_ako_si_vybrat

Pred kúpou každého profi náradia je dôležité vedieť ako a kde ho budete používať. Na základe toho si vyberte potrebné parametre parametre zariadenia. V prípade hydraulických lisov je najdôležitejším parametrom - tlaková hmotnosť/sila. U nás nájdete hydraulické lisy podľa tlakovej hmotnosti: 

Hydraulické lisy pre menšie a domáce dielne - 8 ton

                                                                             - 12 ton

Hydraulické lisy pre profesionálne využitie - 20 ton

                                                                          - 30 ton

                                                                          - 50 ton

Tlaková hmotnosť pod 2 tony nedokáže lisovať ťažké oceľové ložiská, preto lisy s touto pôsobnosťou skôr nájdu využitie v hobby dielni. V profesionálnych servisoch je ale potrebná minimálna tlaková sila 12 až 20 ton, ktorá spoľahlivo zvládne každú prácu. 

V prípade ak ide o prevádzku, kde sa opravujú väčšie nákladné autá a ťažké stroje, je potrebný hydraulický lis s tlakovou hmotnosťou 30 až 50 ton.

 

Pri výbere správneho hydraulického lisu sú okrem tlakovej sily podstatné aj iné parametre:

1. Počet rýchlostí 

 

- Jednorýchlostné

  

- Dvojrýchlostné

- vďaka možnosti výberu je lisovanie presnejšie a pracovný čas kratší

 

2. Spôsob ovládania

Spôsob, akým sa ovláda hydraulický lis má dopad na kvalitu vašej práce, t. j. vyberajte si aj podľa toho, aké ovládanie vám je najprirodzenejšie, čo vám zaručí pohodlie pri práci. V prípade, že nemáte skúsenosti s týmito spôsobmi ovládania, odporúčame vám si ich najprv vyskúšať.

 

- hydraulicko-pneumatická pumpa

 

 

 

 

- ručná-nožná pumpa

 

 

3. Regulácia tlaku

Kvalitné hydraulické lisy majú zabudovaný manometer, vďaka čomu môžete sledovať a regulovať tlak. Túto funkciu oceníte hlavne pri lisovacích prácach, ktoré si vyžadujú jemný tlak a opatrné zaobchádzanie.

hydraulicky_lis_manometer

U nás nájdete všetko potrebné príslušenstvo k hydraulickým lisom. Vyberiete si aj potrebné manometre podľa tlakovej sily:

Pri výbere hydraulického lisu myslíte na to, že vám musí dlho slúžiť. Investovať do kvalitného lisu sa vám preto vyplatí. Vyberte si u nás to najlepšie náradie pre vašu dielňu, garáž či autoservis.