Hľadáte spôsob, ako ušetriť? Zaregistrujte sa a využite extra zľavu 3% na celý nákup (platí na nezľavnený tovar).

Zdvihák motorov: Ako si vybrať?

Na prvý pohľad ďalší bežný deň v dielni. Opravujete defekt či pokazené späťáky, no zrazu pred vami „pristane“ auto s pokazeným motorom. Táto oprava bude zložitejšia.

 

Chybný systém vstrekovania paliva, porucha váhy vzduchu, pokazený katalyzátor, porucha palivového čerpadla, problémy so zapaľovacími sviečkami či pokazená lambda sonda. To je len zlomok problémov, ktoré môžu výrazne ovplyvniť chod motora. Oprava niektorých z nich je jednoduchšia, pri iných bude potrebné odobratie celého motora. Pomôcť vám s ním môže kvalitný zdvihák motorov, ktorý je v správnej dielni nevyhnutnosťou. Na trhu je ich však pomerne veľa, ako si teda vybrať ten správny?

 

Pri výbere správneho zdviháka by ste mali myslieť na niekoľko faktorov: 

  1. Kvalitné spracovanie 

 

Čím kvalitnejší zdvihák si zaobstaráte, tým viac sa naň budete môcť spoľahnúť. Vo všeobecnosti sa odporúčame vyhnúť nekvalitným a menej odolným materiálom, pri ktorých hrozí okamžitý problém. Obzrite sa radšej po pevnom kove. Ideálna bude v tomto prípade oceľ, ktorá disponuje vysokou odolnosťou a skvelými vlastnosťami.

mechanic-hand-checking-fixing-broken-car-car-service-garage_146671-19718


  1. Maximálna záťaž 

 

Ak už máte materiál pomocníka zvolený, môžete premýšľať ďalej. Kvalitné prevedenie zdviháka totiž rozhodne nestačí. Napokon, asi tušíte, ako by dopadlo titánové rameno s nosnosťou 200 kilogramov. Jednoznačne sa tak budete musieť zaoberať jeho celkovou nosnosťou. Ramená výložníka totiž disponujú rôznou nosnosťou — 500 kilogramov ale aj 2 tony. Ak ešte neviete, akú maximálnu nosnosť budete v budúcnosti potrebovať, zvoľte variant, na ktorom si budete môcť potrebnú kapacitu jednoducho prispôsobiť podľa danej situácie. Naopak, ak ste si istí, že väčšiu nosnosť už potrebovať nebudete, nebojte sa kúpy zdviháka s nosnosťou do 1 tony.

 

  1. Manipulácia a skladovanie 

 

Nosnosť aj materiály máte vyriešené. Teraz je však čas popremýšľať nad tým, ako budete so zdvihákom manipulovať. Nevyhnutnosťou v prípade takéhoto stroja sú kolesá, vďaka ktorým predídete jeho zložitému premiestňovaniu. Zdvihák si jednoducho presuniete tam, kde ho práve budete potrebovať. A ak ho potrebovať nebudete, odtlačíte ho na miesto, kde vám už nebude zavadziať. Aj zdvihák pritom dokáže byť pomerne dobre skladovateľný. Je dobré vybrať si variant so sklápateľným ramenom, vďaka ktorému ľahko zabudnete na to, že vôbec máte robustný stroj vo svojej dielni. 

 

 

Naše odporúčanie 

 

Aký je teda záver? Pri výbere zdviháka by ste sa mali spoľahnúť predovšetkým na jeho kvalitné prevedenie. Istotou je v tomto prípade oceľ doplnená o vysokoodolný náter, vďaka ktorému predídete zbytočnej korózii.

Najlepšie urobíte, ak sa nebudete viazať na nosnosť zdviháka len z pohľadu jednej opravy. Ľahko sa vám totiž môže stať, že ju budete v budúcnosti potrebovať navýšiť. Naše odporúčanie tak padá na prispôsobiteľné rameno výložníka. Ideálne také, ktoré bude sklápateľné a jeho skladovaním ušetríte množstvo cenného priestoru.

h-120

V našej ponuke máme kvalitný zdvihák motorov, ktorý disponuje všetkými vyššie opísanými vlastnosťami. Nájdete v ňom tak istotu zodpovedného pomocníka, ktorý sa vám odvďačí svojimi spoľahlivými službami.