Hľadáte spôsob, ako ušetriť? Zaregistrujte sa a využite extra zľavu 3% na celý nákup (platí na nezľavnený tovar).

Pneumatický uťahovák: Toto je hlavná príčina jeho porúch

Pneumatický uťahovák je nástroj, bez ktorého si len ťažko vieme predstaviť prácu v pneuservise či inej profesionálnej dielni. Preto nezanedbávajte jeho údržbu, ktorá vám zaberie len chvíľu vášho času a zaručí, že váš uťahovák vám bez problémov poslúži ešte veľa sezón. 

 

Čo je hlavná príčina porúch?

Pre správne fungovanie pneumatického náradia je dôležité mazanie. Práve nedostatočné mazanie stojí za príčinou častých porúch vášho uťahováka - čo má za následok rýchle opotrebovanie a skracovanie jeho životnosti.

 razovy-utahova7

Správnym mazaním predídete:

- zvýšenému treniu,

- znížite skoré prehrievanie.

 

Údržba pneumatického uťahováka

 

1. Kontrola

Pneumatický uťahovák pravidelne kontrolujte - uistite sa, že všetky jeho komponenty fungujú správne. Uťahovák musí fungovať bez zasekávania, čudných prerušení a so stále rovnakou silou. 

Ak tomu tak nie je, skontrolujte:

- či je dostatočne tesne inštalovaný do hadice kompresora,

- tlak generovaný kompresorom,

- či má hadica kompresoru správnu veľkosť (nie je príliš malá),

- či je nastavená správna rýchlosť.

 pneumaticky_utahovak(8)

Tip:

Príliš dlhá hadica kompresora môže spôsobiť pokles napájania - optimálny prísun na prácu v dielni poskytujú 10 m hadice.

 

2. Skladovanie

Pre bezproblémové fungovanie a dlhú životnosť uťahováka je dôležité jeho správne skladovanie. Pneumatický uťahovák by nemal byť dlhodobo skladovaný vo vlhkej dielni a v blízkosti chemikálií - má to negatívny vplyv na mechanizmy náradia.

 pneumaticky_utahovak(2)

Tip:

Používajte správne veľkosti adaptérov na rázové uťahováky - príliš veľké veľkosti nielenže nesprávne držia, ale môžu aj poškodiť niektoré časti uťahováka.

 

3. Pravidelný servis

Kontrolu a servis na vašom uťahováku odporúčame vykonávať každých 500 hodín jeho prevádzky alebo po 6 mesiacoch používania. 

 pneumaticky_utahovak(9)

Funguje vám všetko ako má? Obráťte sa na nás - my vám vždy radi poradíme a pomôžeme. U nás nájdete kvalitné pneumatické náradie a potrebné príslušenstvo: kompresory, hadice a nadstavce k uťahovákom.

 

Pozrite si aj ďalšie články s radami od odborníkov:

Sada pneumatického náradia ku kompresoru - všestranný pomocník pre profi majstrov

Ako si vybrať rázový uťahovák? Rozhoduje týchto 5 faktorov