Hľadáte spôsob, ako ušetriť? Zaregistrujte sa a využite extra zľavu 3% na celý nákup (platí na nezľavnený tovar).

Mobilný pneuservis: Čo všetko potrebujete?

Mobilný pneuservis: Čo všetko potrebujete?  

Mobilný pneuservis (1)

Základné vybavenie

V skutočnosti je to to isté vybavenie, ktoré už používate v pneuservise. Okrem toho však budete na tento účel potrebovať nákladný automobil. Nákladným automobilom máme na mysli automobil, ako napríklad:

  • Fiat Ducato/Peugeot Boxer/Citroen Jumper,
  • Mercedes Sprinter/VW Crafter.

 

Obľúbené sú aj automobily ako Iveco Daily alebo Renault Master. Niektoré spoločnosti používajú nákladné vozidlá ako Mercedes Atego, ale to sa nevidí často.

Ktorý je ten najlepší? S tým Vám nemôžeme poradiť, ale musíte mať na pamäti, že sa treba pozrieť na úložný priestor – mal by byť čo najväčší. Nezabudnite, že sa doň musí zmestiť vyvažovačka kolies, vyzúvačka/prezúvačka pneumatík alebo kompresor.

peugeot

Čo by ste tam teda mali mať?

Vozidlo na mobilný pneuservis by malo obsahovať rovnaké jednotky a materiály, aké máte vo svojom pneuservise. Koniec koncov, nikdy neviete, aké problémy budete riešiť. A nechcete odmietnuť klienta len preto, že na to nemáte vhodný nástroj/materiál?

Čo by ste mali mať? Začnite s prezúvačkou pneumatík. Rameno na prezúvanie RUNFLAT kolies je jednoducho nevyhnutnosť. Bez toho budete strácať čas. Môžete Prezúvať pneumatiku RUNFLAT bez ramena. Problémom je, že to trvá veľmi dlho. A predstavte si ešte, že by ste poškodili ráf alebo pneumatiku. To by teda bola hanba, však?

Aký zdvihák je vhodný pre mobilný pneuservis?

Nie je príliš z čoho vyberať. Pneumatický zdvihák sa zdá byť najrozumnejšou voľbou. Akú kapacitu by ste mali hľadať?

Ak pracujete najmä s osobnými automobilmi, zvážte zdvihák s kapacitou 3 tony. Mal by zdvihnúť väčšinu vozidiel, na ktorých budete pracovať. Ak sa zamýšľate nad pohodlím pri práci, zvážte možnosť zadovážiť si zdvihák s extra zdvihom, aby ste mohli vozidlo zdvihnúť ešte vyššie.

Pri práci v mobilnom pneuservise možno budete musieť zdvihnúť aj dodávkové vozidlá. Alebo dokonca ľahšie nákladné vozidlá. Netreba riskovať, že nebudete mať vhodné vybavenie - ako napr. pneumatický vzduchový zdvihák s nosnosťou 8 ton.

Mobilný autoservis (2)

Pneumatický alebo hydraulický?

Prečo toľko hovoríme o pneumatickom zdviháku? Je skvelý pre väčšinu prác súvisiacich s prezúvaním pneumatík. Ale! Sú situácie, keď pneumatický zdvihák fungovať nebude. Napríklad, keď pracujete s autami s nízkou svetlou výškou. Uvedieme len dva príklady:

  • Peugeot 407, 
  • Mazda 3 I generation.

 

Buďme úprimní. Tieto dve vozidlá sú veľmi obľúbené. To znamená, že je obrovská pravdepodobnosť, že sa s nimi stretnete. Vhodnou alternatívou je nízkoprofilový hydraulický zdvihák!

Aký kompresor je vhodný pre mobilný pneuservis?

Celkovo by bol vhodný kompresor s výkonom minimálne 2hp (1,5kW) pre práce súvisiace s prezúvaním pneumatík. Ak hľadáte pracovné pohodlie, zvážte možnosť zadováženia kompresora s výkonom 4hp (3kW). Alebo ešte viac!

To nie je všetko. Je tu ďalší parameter, ktorý musíte zvážiť – účinnosť fúkania. Ako na to? Viac informácií nájdete tu:  HĽADÁTE KOMPRESOR? MY VÁM PORADÍME!

Zmestili by ste to všetko do auta?

Možno je to samozrejmé, ale mali by sme to radšej skontrolovať. Napokon, obmedzený priestor je najväčšou nevýhodou, s ktorou sa stretnete pri mobilnom pneuservise. Takže skôr, ako sa rozhodnete pre niektoré modely, uistite sa, že ste zmerali veľkosť úložnej plochy v aute, na ktorom jazdíte.