Zľavy až -40% na široký sortiment produktov v našom letnom výpredaji. ☀️ Neváhajte a nakupujte výhodne!

Čo by nemalo chýbať vo výbave pneuservisu?

 Sezóna prezúvania pneumatík je v plnom prúde. Zimné za letné a plechový disk za hliníkový. Ak vlastníte pneuservis, prípadne v ňom pracujete, dobre to poznáte. Ste si ale istí, že je vaše vybavenie správne? Poďme sa pozrieť na to, čo by nemalo chýbať vo výbave pneuservisu.

Vyzúvačky/prezúvačky pneumatík

Pomerne častá požiadavka zákazníkov je prezúvanie pneumatík na iný disk. Vo vašej dielni by preto nemala chýbať správna vyzúvačka pneumatík známa aj ako prezúvačka pneumatík. Jej výber môže byť pomerne náročný, na trhu totiž nájdete hneď niekoľko druhov prezúvačiek. Je však len na vás, či vás zláka poloautomatická prezúvačka pneumatík, alebo si doprajete plný komfort a vo vašom servise skončí automatická prezúvačka pneumatík.

pneuservis

Vyvažovačky kolies

 Hlavným predpokladom k bezpečnej jazde je dobrý stav auta vrátane pneumatík a diskov. Už malý nedostatok v prípade nevyvážených kolies však môže spôsobiť doslova katastrofu. Pri prezúvaní preto správne vyváženie neignorujte. Výrazne vám s ním pomôže vyvažovačka kolies. Opäť platí, že zariadenia môžeme rozdeliť do dvoch kategórií — mechanické a plne elektrické. Vyvažovačka kolies s ručným pohonom a mimoriadne presnými piezoelektrickými snímačmi schopnými zachytiť rozdiel na úrovni 1 gramu vám pomôže najmä v menších pneuservisoch. Ak však očakávate časté vyvažovanie kolies, siahnite radšej po zariadení, ktoré bude pracovať v maximálnej možnej miere bez vás. Riešením tak môže byť automatická vyvažovačka kolies určená pre osobné automobily, dodávky a nákladiaky s maximálnou nosnosťou kolesa na úrovni 65 kilogramov.

Náradie na prezúvanie

Prezúvanie kolies si nevyžaduje len čas a cit v rukách, ale aj množstvo pomocných nástrojov, bez ktorých dokonalý výsledok nikdy nedocielite. Jedným z nich sú aj kvalitné kľúče na kolesá - uťahováky. Vo vašej dielni či pneuservise by nemal rozhodne chýbať štandardný krížový kľúč na kolesá, ale ani predĺžený kĺbový trhák. Výrazne si tak pomôžete s montážou a demontážou skrutiek. Kde však mechanická sila nestačí, tam prichádza na rad pneumatický nárazový kľúč. Ten by mal byť vybavený dostatočným výkonom, potešia však aj prídavné funkcie. Napríklad funkcia Twin Hammer vám pomôže pri práci so „zapečenými“ skrutkami, s ktorými by ste ručne nepohli. Pracuje totiž na princípe dvoch kladív, ktoré sa otáčajú okolo vretena a na obe strany narážajú súčasne. Už pri prvých otáčkach rotora tak vytvárajú vysoký krútiaci moment, vďaka čomu pracujú omnoho efektívnejšie. Nezabudnite ani na kliešte na závažia pneumatík, pri ich použití budete so závažiami pracovať rýchlejšie a predídete aj poškodeniu kolies.

pneu

Oprava defektov

Poriadnou nepríjemnosťou, s ktorou k vám môžu zákazníci zavítať, sú aj kolesá prepichnuté skrutkami či prerezané úlomkami skla. Pri defekte však netreba panikáriť, v mnohých prípadoch sa ešte dá pneumatika zachrániť. Pomôže vám v tom sada na opravovanie defektov. Nájdete v nej nástroje, ktoré budete na opravu defektu nevyhnutne potrebovať. Nezabúdajte však ani na príslušenstvo. Pri oprave defektov sa totiž vaším najlepším spoločníkom stane lepidlo na pneumatiky, ktoré zabezpečí silné a trvalé spojenie opravného materiálu s pneumatikou. Zabezpečte si aj digitálny merač tlaku v pneumatikách, vďaka ktorému rýchlo odhalíte akýkoľvek problém.  A ak nastane, pomôže vám hadica na nafukovanie pneumatík či nožná pumpa s nanometrom.