Zľavy až -40% na široký sortiment produktov v našom letnom výpredaji. ☀️ Neváhajte a nakupujte výhodne!

Vyzúvačka pneumatík – automatická alebo polo-automatická?

Stále premýšľate, aký je pre vás najlepšia vyzúvačka pneumatík? Je dobré priplatiť trochu viac a zaobstarať si automatickú vyzúvačku? Máme pre vás celý rad tipov!
Správne zvolená vyzúvačka pneumatík je základným nástrojom každého servisu, či už je to pneuservis alebo autoservis. Ak vás zaujíma, či sa automatická vyzúvačka pneumatík vyplatí, prečítajte si tento článok.

V čom je rozdiel? Prečítajte si tu.

Otázka č. 1 Automatická alebo poloautomatická?

Na začiatok by bolo dobré povedať si o rozdieloch medzi rôznymi typmi prezúvačiek. Pripomíname, že rozdiel spočíva v spôsobe použitia ramena:

Poloautomatická - rameno otočené dozadu

Automatická - rameno je pneumatické, automaticky sa natáča dozadu, ovláda sa pedálom.

Čo to pre vás ako koncového používateľa znamená? Automatické prezúvačky pneumatík sú počas používania oveľa pohodlnejšie. Väčšina vecí sa teda deje automaticky, takže to ide rýchlejšie.

Poloautomatické vyzúvačky pneumatík sú vynikajúcou vecou pre tých, ktorí považujú výmenu pneumatík za ďalší zdroj príjmu. Napríklad ak prevádzkujete autoservis a výmeny pneumatík sú len doplnkovou vecou, ktorú občas robíte. Ak však na výmene / servise pneumatík zarobíte najviac, radšej si vezmite automatický variant.

Predstavte si rady áut, ktoré čakajú pred bránami vašich služieb. Automatická vyzúvačka pneumatík znamená oveľa rýchlejšiu prácu.


Otázka č. 2 Veľkosti ráfikov

Keď hľadáte prezúvačky pneumatík, skontrolujte rozmery pneumatík, s ktorými je schopná pracovať. Pamätajte na dva parametre:

-Vnútorné upnutie
-Vonkajšie upnutie

Ako pochopiť tieto parametre? Prvý z nich je mimoriadne dôležitý v prípade oceľových ráfikov. A v prípade ALU ráfikov musíte brať do úvahy vonkajšie upnutie. Ako tomu
porozumieť? Zoberme si ako príklad naše REDATS M-221-3D.

Podľa parametrov vieme na prezúvačku upnúť:

-Vnútorné upnutie - 12 "-24"
-Vonkajšie upnutie - 10 "-21"

V praxi to znamená, že môžete ľahko pracovať s ráfikmi nasledujúcich veľkostí:

ALU disky - 10 ”-20”
Oceľové disky (tzv. plecháče) - 10 "-23"

Otázka č. 3 Zvládlo by to pneumatiky RUNFLAT?

Dokázali by ste si poradiť s pneumatikami RUNFLAT bez pomocného ramena? Nuž, dokázali, je ale skutočne potrebné sa s tým namáhať? Pomocné rameno znamená oveľa ľahšiu prácu s pneumatikami RUNFLAT. Okrem toho chráni ráfiky ALU pred možným poškodením a šetrí vašu energiu a úsilie.

Vyzuli by ste pneumatiku RUNFLAT bez pomocného ramena? Pneumatiky RUNFLAT majú tvrdené bočnice a mali by tesne priliehať na ráfik, aj keď vo vnútri nie je vzduch. Inými slovami, vyzúvanie by trvalo viac času a námahy. Je zrejmé, že môžete použiť montážnu páku, ale tým riskujete poškodenie pneumatiky alebo  poškriabania ráfika.

Otázka č. 4 Stoja prídavné ramená za to?


Je zrejmé, že takéto výmeny runflat pneumatík znamenajú viac peňazí. Stojí to za to? Pneumatiky RUNFLAT sa montujú aj do bežnejších automobilov. Pred mnohými rokmi boli vzácnosťou. Teraz ich nájdete v lacnejších automobiloch. Len niekoľko príkladov:

Ford Mondeo IV
Toyota RAV4 II gen.
BMW 5 F10
Audi A3 8P

Existuje teda veľká šanca, že práve takéto autá prídu práve do vášho pneuservisu. Ak máte vyzúvačku bez pomocného ramena, stratili by ste veľa času na každej pneumatike.

Otázka č. 5 Čo sa stane, ak sa pokazí?

Zariadenia na opravu pneumatík sú každý deň vystavené veľkej námahe. Kvalita stroja je teda mimoriadne dôležitá. Týka sa to komponentov - napríklad tých, ktoré nie sú na prvý pohľad viditeľné. Sú však nesmierne dôležité pre prácu výmeny pneumatík.

Vezmite si napríklad pneumatickú inštaláciu. Je to nevyhnutné pre prácu prezúvačky. Vezmite rýchle spojky. Prenášajú vzduch cez systém. Dôležité sú tiež systémy na úpravu vzduchu. Poskytujú dokonale čistý vzduch pre celý systém, a výsledkom je bezproblémová a spoľahlivá práca.

Rôzne komponenty by mali mať najvyššiu kvalitu. Napríklad ako čeľuste. V našich vyzúvačkach sú vyrobené z jedného odliatku pre väčšiu odolnosť. Taktiež vieme zabezpečiť rôzne náhradné diely a príslušenstvo pre všetky typy vyzúvačiek.