Zľavy až -40% na široký sortiment produktov v našom letnom výpredaji. ☀️ Neváhajte a nakupujte výhodne!

Stolová vŕtačka: Dokonalá presnosť v rukách každého majstra

Dnešná profi poradňa sa bude týkať práce, pri ktorej je nutná dokonalá presnosť. Stolová vŕtačka je práve pre svoju výnimočnú presnosť obľúbeným náradím profesionálnych majstrov i menej skúsených kutilov. Všetko o výhodách tejto vŕtačky sa dočítate v tomto článku.

 1_1

Kde nájde stolová vŕtačka svoje využitie?

Klasická vŕtačka je zrejme všetkým domácim kutilom známa, a pokiaľ čas od času niečo tvoríte alebo potrebujete opraviť, iste ju používate. Nemusíte byť profesionál, aby ste niečo navŕtali s dokonalou presnosťou

Stolová vŕtačka z našej ponuky je ideálne prispôsobená na domáce majstrovanie a aj pre profesionálov. Vo výrobnom priemysle má uplatnenie skoro všade: drevospracovanie, stavba, remeselnícke dielne a pod.

 young-carpenter-focused-work_1098-13545

Presnosť na prvom mieste

Hlavný dôvod, prečo je stolová vŕtačka vo výhode oproti klasickým vŕtačkám, je vysoká presnosť vŕtaných otvorov, a to nielen v šírke a uhle, ale aj v hĺbke. Samozrejme, je to vďaka kvalitnému a pevnému stojanu, na ktorý je vŕtačka pripevnená. To znamená, že pri práci pohybujete predmetom na vŕtanie a nie samotnou vŕtačkou.

Ďalšie výhody stolovej vŕtačky: 

- stabilná pohonná jednotka

- pri práci so stojanovou vŕtačkou máte vždy aspoň jednu ruku voľnú

- stôl si môžete výškovo nastaviť podľa potreby

- nastaviteľná hĺbka vrtu

- nastaviteľný uhol vrtu (+/- 45°)

 

Výborný pomer cena / kvalita

Pri výbere kvalitnej stolovej vŕtačky sú dôležité:

- príkon a prevod

- rýchlosť otáčok

 1_11_2

1_3

 

Stolová vŕtačka z našej ponuky sa môže pýšiť vysokým výkonom. Príkon sa u bežných stolových vŕtačiek pohybuje medzi 300 - 500 W, silnejšie a profesionálnejšie vŕtačky dosahujú samozrejme vyšší príkon. V tomto prípade je výkon vŕtačky až 1550 W.

Rýchlosť otáčok závisí od nastaveného stupňa prevodu: ak sa zameriame na prevod do sily, otáčky dosahujú 580 otáčok za minútu, v prípade prevodu do rýchlosti môžu otáčky dosahovať až 2650 otáčok za minútu.

 carpenter-works-with-tree_1157-18533

Máte už našu stolovú vŕtačku alebo uvažujete nad jej kúpou? V každom prípade veríme, že ste sa opäť niečo nové dozvedeli a obohatili o nové poznatky.

Na profigaráži Vám ponúkame široký výber vŕtačiek:

 - príklepové vŕtačky

- akumulátorové vŕtačky

- stojanové vŕtačky

 vrt     aku vrtacka

Vyberte si tú najlepšiu pre Vás. Ak si s výberom stolovej vŕtačky neviete poradiť, radi Vám na vaše otázky odpovieme mailom, telefonicky alebo prostredníctvom chatu.