Zľavy až -40% na široký sortiment produktov v našom letnom výpredaji. ☀️ Neváhajte a nakupujte výhodne!

Leto na motorke: 5 tipov na údržbu a starostlivosť o motocykel

Slnečné počasie priam láka užívať si rýchlu jazdu na motorke. Či už ste vlastníkom cestnej motorky a preferujete dlhé jazdy alebo ste adrenalínovým nadšencom a dávate prednosť terénnej krosovej motorkekroske” či štvorkolke, nesmiete zabúdať na pravidelnú údržbu a starostlivosť o motocykel. 

Motorkárska sezóna je v plnom prúde, počet najazdených kilometrov stúpa a spolu s nimi aj potreby vášho dvojkolesového miláčika:

1. Kontrola a výmena oleja

Výmena oleja v motocykli je potrebná po každých 5 000 až 10 000 najazdených kilometroch - v závislosti od modelu motocykla. Počas leta preto potrebujete oleja viac ako v zimných mesiacoch. 

active-man-cleaning-motorbike-outdoors_23-2148585536

2. Starostlivosť o reťaz 

Prepnutá reťaz môže obmedziť funkciu zadného tlmiča. Pocítite to najmä na kroskách. Preto je dôležité starať sa o reťaz a pred namazaním ju očistiť. O tom, že sekundárny prevod musí byť poriadne namazaný, nie je pochýb. Následne musí byť reťaz správne napnutá, a to podľa potreby na daný typ motocykla. 

Pri výmene olejašponovaní a mazaní reťaze, montáži pneumatík a celkovej starostlivosti o motocykel sa Vám budú hodiť stojany, ktoré si vyberiete v našej ponuke. Sú to napríklad:

stojan na motorky typu CROSS / ENDURO

stojan na motocykle do 250 kg

univerzálny stojan na motocykle do 250 kg

zosatava stojanov do 500kg

close-up-motorbike-wheel-details_23-2148321940

3. Životnosť batérie

Aby ste zaistili čo najdlhšiu životnosť batérie, je potrebné ju pravidelne dobíjať, a to hlavne po sezóne. Ak sa však stane, že motorku nenaštartujete alebo potrebujete dobiť baterky, máme pre vás štartovacie zariadenie, ktoré tento problém vyrieši.

3170-1_start2

4. Kontrola pneumatík

Tlak a dezén pneumatík kontrolujte vždy pred jazdou a nie po nej. Po jazde si zasa všímajte prípadné poškodenia a opotrebenie.

Pri výmene a montáži pneumatík Vám poslúžia zdviháky na motocykle, ktoré si vyberiete tu. 

V teréne zase odporúčame príručný zdvihák pod zadnú vidlu.

5. Nezabudnite ani na starostlivosť o oblečenie a obuv

Po každej jazde je vaše oblečenie, obuv a prilba plná nečistôt a hmyzu. Už nemusíte svoje čižmy nastrkávať na plot a čistiť od blata. Zaveste si ich na stojan, kde ich pohodlne umyjete a vysušíte.

stojan_na_cizmy2

Veríme, že vďaka týmto tipom nebudete starostlivosť o motocykel zanedbávať. Prajeme Vám bezpečnú jazdu a veľa najazdených kilometrov.