Zľavy až -40% na široký sortiment produktov v našom letnom výpredaji. ☀️ Neváhajte a nakupujte výhodne!

Poriadok v dielni: Ako si usporiadať svoje náradie?

Ruku na srdce, koľkí z vás poznajú ten pocit, keď neviete nájsť klince, skrutky, kladivo alebo iné náradie v chaose, ktorý vládne vo vašej dielni. Áno, po majstrovaní to občas zvykne vyzerať ako po výbuchu bomby. Poriadok v dielni vám pomôže vyhnúť sa polhodinovému hľadaniu správneho kľúča a vy sa tak môžete naplno venovať svojej práci. Ako na usporiadanie dielne? Prezradíme vám v dnešnej profi poradni.

ako_si_usporiadat_naradie_v_dielni(7)

Ak neviete nájsť potrebné náradie či kábel, ktoré ste držali v ruke ráno, a hľadáte ich už dobrú pol hodinu, je načase urobiť si poriadok v dielni. 

 

Ako uložiť náradie v dielni?

Bez ohľadu na to, aká veľká alebo malá je vaša dielňa, je potrebné mať svoje náradie prakticky uložené. Dobre si premyslite, ktoré nástroje využívate najviac a ktoré používate iba z času na čas

ako_si_usporiadat_naradie_v_dielni(15)

Tieto tipy vám pomôžu čo najefektívnejšie usporiadať náradie vo vašej garáži:

-    náradie, ktoré využívate najčastejšie dajte na ľahko dostupné miesta

-    ideálne je zaobstarať si náradie, ktoré je prakticky uložené v kufríku

-    využívajte regály, police, vozíky na náradie alebo prázdne miesta pod schodami

-    ako prvé začnite organizovať malý materiál - skrutky, šróby, klince, matice a podobne

-    roztrieďte si svoje náradie a vyhoďte nepotrebné veci, ktoré vám zaberajú zbytočné miesto

 

Efektívne využitie priestoru - toto vám pomôže

 

Dielenský pracovný stôl - ponk

Ponk je ideálne miesto na prehľadné uloženie vášho náradia. Zároveň vám poskytne miesto na majstrovanie. Jeho výhodou je, že okrem pracovnej plochy sa na dielenskom stole nachádza stena na odkladanie náradia s vešiakmi a priehradkami na uloženie menšieho náradia, kliešťov, kladív, kľúčov, imbusákov a podobne. Pod pracovnou doskou sa nachádzajú police, skrinky a zásuvky na uloženie väčšieho náradia.

ponk(2)     ponk(1)

Stena na náradie

Stena na náradie ponúka veľmi efektívne využitie priestoru vo vašej garáži - zavesíte si ju jednoducho na stenu a uložíte na ňu náradie. Na skrutky, matky, ventily alebo iné malé súčiastky vám poslúžia úložné boxy. Na ručné náradie, ako sú napríklad kliešte, kombinačky či kladivo, využijete rôzne úchyty a háčiky. 

ako_si_usporiadat_naradie_v_dielni(12)stena_na_naradie

Výhodou steny je, že si ju môžete poskladať a konfigurovať presne tak, aby ste sa vo svojom náradí vyznali.

 

Magnetická lišta a miska

Týto pomocníci vám opäť pomôžu ušetriť nejaký ten priestor v dielni. Magnetickú lištu môžete pripevniť na stenu, najlepšie niekde k pracovnému stolu, aby ste mali potrebné náradie hneď po ruke. 

magneticka_miskamagneticka_miska(2)

Magnetická miska vám takisto poslúži pri práci s dvojstĺpovým zdvihákom - viete si ju prilepiť na rameno zdviháku a odložiť skrutky napríklad z kolesa. Všetko budete mať hneď po ruke.

 

Vozíky na náradie

Montážne vozíky na náradie majú možnosť využitia:

- ako úložisko náradia

- pojazdná skrinka, ktorú môžete posúvať po dielni podľa potreby

ako_si_usporiadat_naradie_v_dielni(11)stolicka_vozik_do_dielne

Montážny vozík vám umožní uložiť náradie v zásuvkách, ktoré ponúkajú veľa priestoru - určite oceníte praktické rozdelenie nástrojov a bezproblémový prístup k nim. Už nebudete musieť hľadať to, čo potrebujete v neprehľadných boxoch.

dielensky_vozik        vozik_do_dielne

Úložné boxy

Úložné boxy na náradie, kufor na náradie, box na náradie, organizér na drobné náradie sú praktickí pomocníci do autoservisu, alebo domácej dielne. Väčšie náradie ako napr. kladivo, kliešte, skrutkovače..uskladníte do kufrov na náradie, ktoré sú prenosné. Menšie náradie ako sú drobné súčiastky klince, skrutky uskladníte v organizéry na drobné náradie.

Garáž či dielňa je pre každého poriadneho majstra doslova svätyňa. Aby sa vám v nej kutilo a majstrovalo čo najlepšie, nezabúdajte si robiť poriadok medzi náradím pravidelne. 

Možno pri upratovaní zistíte, že sa vám zíde nejaké to náradie navyše.

ako_si_usporiadat_naradie_v_dielni(4)