Hľadáte spôsob, ako ušetriť? Zaregistrujte sa a využite extra zľavu 3% na celý nákup (platí na nezľavnený tovar).

Ako si vybrať vhodnú umývačku náradia?

Práca v autoservise/pneuservise zahŕňa množstvo nečistôt. Či už je to nečistota z pneumatík, kvapaliny motora alebo dokonca mazivo – to všetko znamená špinu. Čo s tým urobiť?

umývačka naradia (1)

Čo sa týka rúk alebo podlahy je ich čistenie relatívne jednoduché. Keď však ide o nástroje alebo súčiastky, ktoré boli demontované z vozidla, je to oveľa ťažšie. Pre pokračovanie v práci je čistenie častokrát nevyhnutné. A to je práve čas, kedy príde umývačka náradia vhod.

umývačka naradia (4)

AKÝM SPÔSOBOM FUNGUJE?

Vaňa je najdôležitejšou časťou umývačky. Do nej sa vkladajú znečistené nástroje alebo súčiastky. K dispozícii je špeciálna časť podobná vodovodu, ktorá vystrekuje pod tlakom kvapalinu odoberanú pumpou zo spodnej časti odkiaľ v uzavretom okruhu prechádza cez flexibilnú hadicu na súčiastky umiestnené vo vnútri vane. Kvapalina je pod tlakom, čo veľmi rýchlo a účinne zmäkčuje nečistoty. To znamená, že odstránenie nečistôt je oveľa jednoduchšie. Ak odolajú tlaku, môžete ich odstrániť manuálne, napríklad pomocou handry.

umývačka naradia (2)

Kedy sú umývačky náradia užitočné?

Sú dokonalou voľbou na čistenie prvkov, ako:

  • servisné nástroje,
  • ložiská kolies,
  • časti motora.

umývačka naradia (3)

Aké rozpúšťadlo pre umývačky náradia?

Vždy skontrolujte, čo udáva výrobca. Väčšina výrobkov dostupných na trhu sú neagresívne rozpúšťadlá bez zápachu. Ich obsah uľahčuje odstraňovanie chemických nečistôt – vosku, maziva atď.

umývačka naradia (5)

Vyberte si umývačku náradia z ponuky Profigaráže.