Hľadáte spôsob, ako ušetriť? Zaregistrujte sa a využite extra zľavu 3% na celý nákup (platí na nezľavnený tovar).

Ako si vybrať nalepovacie závažie?

Čoraz viac vodičov má na svojich automobiloch hliníkové ráfiky. Preto vám dnes povieme, na čo by ste si mali dať pozor pri výbere lepiaceho závažia.

Pri výbere lepených závaží je potrebné zvážiť:

- Vzhľad

- Ochranu povrchu

- Jednoduchosť montáže

Ako zvoliť samolepiace závažia?

Vzhľad

Väčšina motoristov má veľké disky z ľahkej zliatiny, ktoré obúvajú na leto. Niet divu - pretože veľké osemnástky alebo devätnástky vyzerajú jednoducho skvele! Vďaka správne zvoleným závažiam budú tieto disky vyzerať ešte lepšie! Všetko je o tvare (na výber máme zaoblené alebo hranaté závažia), alebo vo farbe - aby závažie ladilo s diskom alebo límcom. Na veľkých ráfikoch nemôže závažie vyzerať ako nasilu prilepený prídavný prvok. Nesprávne zvolená farebná alebo tvarová kombinácia pôsobí ako “päsť na oko”.  Mala by skôr zodpovedať vzhľadu ráfikov - preto stojí za to mať zásobu závaží, ktoré zodpovedajú farbe ráfika.

Povrchová úprava

Pred výberom konkrétneho modelu lepených závaží stojí za to skontrolovať aj to, ako je zabezpečený ich povrch. Predajca by vám mal poskytnúť tieto informácie. Najčastejšie sa závažia vyrábajú nanesením epoxidového povlaku na ich povrch. Prečo je to také dôležité? Takto vyrobené závažia sú odolné proti korózii a nečistotám. Tiež si zachovávajú svoj vzhľad oveľa dlhšie.

Skrátka - nenechajte sa viesť iba cenou!

vyvažovačka kolies

Jednoduchosť montáže

Každé koleso musí byť demontované, vyvážené, namontované ... Všetko to chce čas.

Čo s tým majú spoločné závažia? Dbáme na to, aby sa páska dala ľahko odtrhnúť z povrchu. Pri kvalitných závažiach lepiaca ochranná páska zreteľne vyčnieva nad závažie. Môžete ju ľahko chytiť do rúk a pohodlne odtrhnúť. Nestrácate čas vyzliekaním rukavíc alebo hľadaním noža, ktorým pásku odlepíte. Je to len pár sekundová úspora, ale keď máte denne tucet automobilov, môže to vašu prácu výrazne zrýchliť.

Upevnenie závažia na hliníkové ráfiky

Počítali ste, koľko vašich zákazníkov má na svojich automobiloch hliníkové ráfiky? Určite veľa! To pre vás neznamená nič iné ako potrebu dokúpiť si viac lepiacich závaží. Poďme zistiť, ako sa líšia a ktoré z nich budú pre vás najlepšou voľbou.

Akú povrchovú úpravu zvoliť?

Pri prehliadaní kategórie samolepiacich závaží si môžete všimnúť, že máme v ponuke závažia v rôznych farbách.

Medzi týmito výrobkami máme napríklad lepené závažia BLACK, ktoré sú v čiernej farbe, vďaka čomu dokonale ladia napríklad s hliníkovými rafikmi v tmavých farbách.

Na trhu samozrejme nájdete aj lepené závažia v iných farbách, ako napríklad sivá, alebo strieborná. Podľa nášho názoru sú však čierne závažia najuniverzálnejším riešením - hodia sa pre ráfiky v tmavších farbách. Vďaka ich farbe ich ľahko schováte a na disku nebudú “svietiť”.

samolepiace závažia