Hľadáte spôsob, ako ušetriť? Zaregistrujte sa a využite extra zľavu 3% na celý nákup (platí na nezľavnený tovar).

6 tipov ako si spríjemniť a uľahčiť prácu v garáži počas zimy

Zima je tu a to je čas pripraviť svoju garáž a dielňu na chladné mesiace. Dôkladná príprava nie je len o ochrane vášho vozidla pred zimnými vplyvmi, ale aj o zabezpečení optimálnych podmienok pre prácu v dielni. 

Náš sortiment je široko zameraný aj na zvládnutie zimnej sezóny bez starostí a nepríjemných prekvapení. Tu je pár tipov ako si spríjemniť a uľahčiť svoju prácu počas chladných mesiacov. 

Ohrievače

Príjemná teplota v garáži alebo dielni je nenahraditeľná. Dôležitá je nielen pre pohodlie, ale aj pre správne fungovanie náradia a iných zariadení. Elektrický ohrievač je vhodný do uzavretých a malých priestorov na druhej strane pri plynovom je potrebné dbať na dostatočné vetranie a však častokrát môžete očakávať od tohto typu vyššiu vykurovaniu silu.

Izolácia

Ohrievač síce spríjemní teplotu v miestnosti ale s kvalitnou tepelnou izoláciou, ktorá minimalizuje únik tepla, udrží príjemnú teplotu dlhšie a zníži náklady na spotrebu energie. To platí pre garáže, dielne ale aj automobily. 

Elektrocentrály

V prípade výpadku elektrickej energie sú elektrocentrály nevyhnutným záložným zdrojom energie. Benzínové alebo dieslové s dostatočnou kapacitou na zabezpečenie prevádzky elektrických zariadení v garáži alebo dielni nájdete na Profigaráži.

Uskladnenie pneumatík

Poriadok v dielni taktiež zvýši komfort pri práci počas dlhých zimných večerov. A čo najčastejšie zaberá kopec miesta v každej garáži? Správne, sú to pneumatiky. Bezpečné a vhodné uskladnenie pneumatík je dôležité nielen pre poriadok ale aj pre zachovanie ich kvality. Nástenný držiak je praktickým pomocníkom, ktorý vyrieši tento problém. Pozor si dajte aj na povaľujúce sa náradie a radšej skontrolujte aj náš nábytok do dielne.

Nabíjačky autobatérii

Zimné mesiace môžu autobatériu vášho vozidla výrazne zaťažiť. Preto v žiadnej garáži počas zimy nesmie chýbať nabíjačka autobatérii, štartovacie zariadenia alebo štartovacie káble, ktoré eliminujú starosti s ťažkosťami pri štartovaní vozidla. 

Autochémia na zimu

Možno sa nevyhnete parkovaniu vonku počas mrazivých dní a nocí. Preto odporúčame zabezpečiť si potrebnú výbavu do auta. Škrabky na ľad sú už zastaralé, teraz vám stačí rozmrazovač okien. Po ruke je dobré mať aj rozmrazovač zámkov. Samozrejmosťou je nemrznúca zmes do ostrekovačov. 

Zimná sezóna je v plnom prúde, preto sa nenechajte prekvapiť neočakávanou situáciou, nízkymi teplotami alebo nepríjemnými prekvapeniami. Priprava na zimnú sezónu je dôležitá nielen pre vaše vozidlo, ale aj pre bezproblémový chod dielne.