Zľavy až -40% na široký sortiment produktov v našom letnom výpredaji. ☀️ Neváhajte a nakupujte výhodne!

Čo robiť doma počas karantény, 5 tipov pre kutilov.

Canva - Person in Yellow Coveralls Spraying Plant

Nová situácia v spoločnosti nám nečakane ovplyvnila každodenný život. Vytrhla nás z pracovného a rodinného stereotypu. Situácia mnohých prinútila izolovať sa na istý čas vo svojich domácnostiach a zmeniť návyky. V prvom rade  hygienické návyky, ktoré treba mať na zreteli viac ako kedykoľvek pred tým. Myslite na to, že aj napriek tomu, že ste doma je dôležité ruky pravidelne dezinfikovať  a pri pohybe na verejnosti sa chrániť ochrannou maskou

Niekomu sa trávenie času doma, bez blízkeho kontaktu s priateľmi, môže zdať ťažké. Pre iných je to naopak jedinečná šanca ako sa venovať činnostiam a veciam, ktoré už dlhý čas odkladajú.  Samozrejme  k tomu patrí sledovanie filmov a seriálov, ktoré odsúvate už mesiace. My prinášame pár tipov ako zvládnuť čas strávený v karanténe a vyťažiť z neho, čo najviac aj pre kutilov.  

1. Upracte si garáž 

Garáž

Jarné upratovanie sa netýka len domácnosti samotnej, ale aj jej externých časti ako garáže. Konečne máte čas na to, aby ste využili každý centimeter priestoru vašej garáže na maximum. Usporiadajte si náradie, rozšírte úložný priestor. Nájdite svoje miesto každej veci, ktorá je voľne pohodená na podlahe. Zapojte svoju fantáziu aj zručnosti kutila a vyrobte si napríklad nástenný držiak bicyklov. Ak budete praktickí a prihliadnete aj na výsledný dizajn, neoľutujete. 

 

2. Zariaďte si dielňu 

Canva - Flat Lay of Work Mechanic Tools

Radi by ste zrealizovali svoje vysnívané projekty, no nemali ste priestor na vybavenie svojej dielne? To sa zmenilo a najbližšie týždne, kým sa budete izolovať kvôli koronavírusu, môžete investovať do vybavenia svojej dielne a pustiť sa do práce. 

3. Dajte si do poriadku svoje auto

Canva - Person in Black Long Sleeve Shirt Holding Black Metal Bar Near Black Tire

Ideálny čas na starostlivosť o svojho štvorkolesového miláčika. Počasie je síce stále premenlivé, no prevažujú už teplejšie dni. Ak ste ešte neprezuli, využite priestor teraz a prezujte pneumatiky. Venujte pozornosť aj interiéru, ktorý počas roka možno prehliadate a skontrolujte aj, čo sa deje pod kapotou. 

4. Vzdelávajte sa! Ak nie ste kutilom, môžete sa ním stať 

Canva - Woman Reading on Tablet Device

 Ak si ešte nie ste istí, či máte dostatok zručností, venujte čas aj sebe a samovzdelávaniu. Na webe je množstvo zdrojov, či už článkov, návodov alebo video sprievodcov, ktorí vás naučia ako pracovať s materiálmi, aké náradie je správne pre vás. V neposlednom rade nájdete aj veľa kreatívnych nápadov. 

5. Zrealizujte projekt 

Canva - Person Using Dewalt Cordless Impact Driver on Brown Board

Keď už máte upratané v garáži, vybavenú dielňu a dostatok nápadov, je čas na realizáciu vášho projektu. Či už je to nová polička na náradie, stojan na kvety pre vašu polovičku, či spomínaný držiak na bicykle. Neváhajte a pustite sa do toho, využite danú situáciu najlepšie ako viete. :)

Veríme, že sme vás trošku inšpirovali, budeme radi ak sa s nami podelíte o vaše nápady, ako tráviť čas doma. My vám prinesieme ďalšie nápady, ako si vlastnoručne vylepšiť bývanie, či dielňu.