Zľavy až -40% na široký sortiment produktov v našom letnom výpredaji. ☀️ Neváhajte a nakupujte výhodne!

Jarné upratovanie automobilu. Poradíme Vám ako na to!

Jarné upratovanie automobilu. Poradíme Vám ako na to!

Jarné upratovanie je každoročným stereotypom slovenských domácností. Umývanie okien, tepovanie a všelijaké pucovanie je už klasika, no dostáva takúto opateru aj Vaše auto?

Aj keď dbáme na to, aby sme nejazdili po znečistených komunikáciách, alebo netrúsili z jedla počas šoférovania, špina sa nájde ako v exteriéri, tak aj v interiéri. Keďže príchodom jari prichádza nový vánok plný energie, v dnešnom článku si ukážeme, ako svoje auto odbremeniť od nečistôt a pripraviť ho na slnečné počasie.

Prvoradý je interiér

Ak ide o interiér, práve ten je našou podstatou, keďže je to priestor kde trávime všetok čas pri šoférovaní. Častokrát nájdeme v kokpite rôzne omrvinky, alebo húfy prachu. Na to všetko je najideálnejší vysávač. Existuje viacero variantov vysávačov. Najpraktickejším je určite Cyklónový automobilový vysávač, ktorý je kompaktný a viete ho zapojiť do 12V zásuvky v aute. No bavíme sa o jarnom upratovaní a teda potenciálnou špinou môžu byť aj kamienky alebo blato. Na takýto kaliber by sme odporučili Priemyselný vysávač na suché/mokré vysávanie, ktorý zhltne všetko, čo mu príde do cesty. Takýto vysávač viete využiť aj v domácnosti, garáži alebo dielni. Jednoducho ide o investíciu, ktorá sa Vám rokmi vráti!

Pri interiéri nesmieme zabudnúť ani na okná, cez tie totiž vnímame celú premávku okolo nás. Skoro v každom automobile nájdeme po zimných dňoch “fľaky” od rosenia. Tie jednoducho vyčistíme s čističom skiel a utierkami. Samozrejmosťou je aj pretretie prístrojovej dosky a ostatných častí od prachu.

 

 čistenie

 

Ešte vysokotlakový čistič a špina je preč!

Prejdime na upratovanie exteriéru. Na tejto časti si taktiež treba dať záležať, keďže zdravá a pekná karoséria reprezentuje nielen samotné auto, ale aj jeho majiteľa. Jednoznačne najlepším pomocníkom pri čistení exteriéru je Vysokotlakový čistič. Ideálny postup na čistenie je Voda-Šampón-Voda. Použitie kefy nie je nutnosťou, no určite je vítané. Takýmto oplachom zmyjete všetky nečistoty, no hlavne soľ, ktorá sa na auto usadila jazdením v zimnom období. Aby ste zabránili rýchlej korózii podvozku, vystriekajte aj ten. Ideálne je zamerať sa na podbehy, prahy, nápravy, ale aj výfuk. Túto prácu si viete uľahčiť zdvihnutím auta so zdvihákom a podperami, ktoré auto podržia vo vzduchu.

 čistenie2

 

Pre fajnšmekrov tu máme aj leštenie karosérie. S kvalitnou leštičkou dokážete aj u Vášho auta vyčarovať “zrkadlový” efekt, ktorý oživí celkový vzhľad automobilu.Všeobecne nejde o zložitú prácu, no ak to robíte “po prvýkrát”, určite odporúčame vyskúšať si to na neostro. K lešteniu karosérie môžete pridať aj svetlá a hor sa do premávky! Vaše auto bude s našim návodom na upratovanie lapač pohľadov a Vy budete o niečo spokojnejší. Však určite nie nadarmo existuje porekadlo: “Čistota - pol života…”