Hľadáte spôsob, ako ušetriť? Zaregistrujte sa a využite extra zľavu 3% na celý nákup (platí na nezľavnený tovar).

Zimná starostlivosť o naftu 150ML

 
 

Zimná starostlivosť o naftu zlepšuje prietokové a mazacie vlastnosti ako prevencia proti parafínovým krištáľom až do - 28°C. Vhodné pre použitie vo všetkých dieselových agregátoch s alebo bez DPF.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
27.2.2024
Jednotková cena €3,27 / 100 ml
Cena €4,08 bez DPH
€4,90    
Kód tovaru 14751
Kategória Prevádzkové kvapaliny a údržba
 

Zlepšuje prietokové a mazacie vlastnosti. Prevencia voči parafínovým krištáľom až do - 28°C. Zaisťuje zlepšenie prietokových vlastností motorovej nafty. Je vhodný pre použitie vo všetkých dieselových agregátoch s alebo bez DPF. 

prečo je dôležitá zimná starosltivosť o naftu?

 • Je tu zimné obdobie a s ním spojené komplikácie najmä u naftových motorov. Funkcie aditív dokážu eliminovať negatívny dopad nízkych teplôt na palivový systém a často tak ušetriť peňaženku od nečakaných investícií. Zabraňuje korózii.
 • Moderné palivové systémy sú omnoho menej tolerantné ku akýmkoľvek formám korózie, než u ich predchodcov. Tieto systémy vybavené pumpami, ci vstrekovačmi pracujúcimi pod extrémnymi tlakmi sú omnoho náchylnejšie na poruchy práve v zimnom období, kedy výskyt korózie v palivových systémoch je zapríčinený prítomnosťou vody. Každé palivo obsahuje malé percento vody, no problém nastane až vtedy, keď sa toto percento nadmerne zväčší a voda tzv. emulguje.
 • Emulgáciou sa vytvorí samostatná zložka, ktorú už samotné palivo bez pomoci aditíva nedokáže absorbovať. Voda sa do systému vie dostať mnohými spôsobmi a práve v zime je to najčastejšie kondenzáciou, kedy poklesom teploty sa molekuly vody premieňajú z plynného skupenstva na kvapalné. Ďalšími častými spôsobmi sú dážď, vysokotlakové umývanie, ci únikom z atmosféry (vlhkosť). Emulgovaná voda má nižšiu viskozitu než nafta, a preto poskytuje tenšiu mazaciu vrstvu medzi dvoma pohybujúcimi sa kovovými dielmi. Vytvára sa tzv. abrazívny efekt, ktorý z týchto dielov odstráni ochrannú vrstvu, bez ktorej všetky typy železných i neželezných kovov v spojení s emulgovanou vodou automaticky korodujú.
 • Korózia sa najčastejšie vyskytuje práve pri vstrekovačoch, kedy v prípade ich výmeny sa investícia pohybuje na úrovni niekoľkých stoviek eur.

Zimné aditívum do nafty je

 • Overená prevencia voči poruchám tohto typu a to vďaka obsahu lubrikačnej zložky, ktorá vytvorí ochranný film na povrchu všetkých komponentov v palivovom systéme.
 • Zamedzí tak abrazívnemu efektu a kovové časti zostanú naďalej chránené pred možným vznikom korózie.
 • Lepší studený štart V zimnom období sú studené štarty komplikáciou pre všetky naftové automobily. Za studený štart sa považuje každý, pri ktorom motor nie je zahriaty na prevádzkovú teplotu, teda pred cestou do práce, z práce, ale aj medzi nákupmi, ci inými prestávkami medzi jazdami. Aj v tomto prípade stojí za náročným ranným štartovaním voda. Nie je v tom však jediná.
 • Okrem nej na nízke zimné teploty negatívne reagujú aj uhľovodíky, ktoré tvoria základ každého paliva. Výrobcovia na základe zmiešania rôznych druhov uhľovodíkov vedia ovplyvniť ich bod mrazu, no má to vplyv na cenu paliva.
 • Zlepšuje filtrovateľnosť nafty až o -13°C. Voda počas tuhej zimy v palive zmrzne a jej kryštáliky ladu sa v palivovom systéme správajú, ako každé iné pevné teleso.
 • Palivový filter chrániaci vstrekovače a motor tieto telesá cez seba jednoducho nepustí, co vo väčšom množstve môže. Uhľovodíky majú takisto svoj bod tuhnutia, no na rozdiel od vody nevytvárajú lad, ale hustú gélovú hmotu tzv. parafín. Ten môže vo väčšom množstve takisto zamedziť prietok paliva cez filter, alebo znížiť výbušnosť nafty.
 • Uvedené príklady nepriaznivého pôsobenia zimy na palivopríčinou toho, keď ráno nenaštartujete, alebo naštartujete, no po chvíli motor auta zhasne.
 • Zimné aditívum do nafty dokáže účinne potlačiť tvorbu parafínu a zlepšuje filtrovateľnosť paliva až o – 13 °C v závislosti od kvality paliva. Takisto dokáže naviazať vodu s palivom a vytvorí tak hmotu, ktorú je motor schopný spáliť bez ďalších negatívnych dopadov na proces. 

Balenie obsahuje

Dávkovač. Riedenie: 500 ml na 500 l nafty.

Odporúčaná aplikácia: počas zimného obdobia pred tankovaním.

Podobné produkty

 • diesel zimne aditivum Kód: 14985
  Zimné aditívum do nafty 500ml 1:000
  Skladom

  Zabraňuje tvorbe parafínových kryštálov až do -25°C. Chráni pred koróziou a predlžuje životnosť palivového systému. Udržuje čistotu vstrekovacích trysiek. Potlačuje negatívny vplyv biozložiek. Zvyšuje filtrovateľnosť paliva. Zlepšuje studený štart motora.

  €5,75 bez DPH €6,90
 • Keramická prísada do oleja 300ML Kód: 14679
  Keramická prísada do oleja 300ML
  Skladom

  Vytvára ochrannú vrstvu proti opotrebeniu. Zníženie prevádzkovej hlučnosti, trenia a opotrebenia. Obsahuje vysoko účinný balík aditív pre zvýšenie ochranných vlastností všetkých druhov motorových olejov voči opotrebovaniu. Podporuje zníženie treni a a zvyšuje prevádzku. NEOBSAHUJE CHLÓR !

  €19,83 bez DPH €23,80
 • mceclip0 600 Kód: 15336
  Nemrznúca chladiaca kvapalina 4L Cool 11 AL G11
  Skladom

  Nemrznúca chladiaca kvapalina 4l celoročne chráni chladiaci systém pred pôsobením mrazu a pred koróziou. Zaručuje veľmi dobrý prevod tepla. Je vhodná pre chladiace sústavy spaľovacích motorov z ľahkých zliatín.

  €11,83 bez DPH €14,20
 • Sprej na defekty 400ML DXT1 Kód: 14712
  Sprej na defekty 400ML DXT1
  Skladom

  Sprej na gumenej báze pre núdzové opravy na bezdušových aj dušových pneumatikách. Môže sa použiť bez demontovania pneumatiky.

  €5,83 bez DPH €7
 • Untitled 6 Kód: 14940
  Nemrznúca zmes do ostrekovačov 3L -40°C
  Skladom

  Nemrznúci koncentrát je vysokoúčinná náplň do ostrekovačov automobilov. -40°C 3L.

  €7,33 bez DPH €8,80
 • Brzdová kvapalina DOT3 240 0,5L Kód: 14610
  Brzdová kvapalina 500ml DOT3 240
  Skladom

  Brzdová kvapalina je určená ako náplň do všetkých brzdových spojkových a ďalších hydraulických systémov a mechanizmov. Je miešateľná s inými brzdovými kvapalinami zodpovedajúcej triedy.

  €3,42 bez DPH €4,10
 • sprej na elektrické kontakty Kód: 14919
  Sprej na elektrické kontakty 400ml DXT3
  Skladom

  Sprej na elektrické kontakty odpudzuje vlhkosť, je vodeodpudivý a účinne penetruje.

  €3,75 bez DPH €4,50
 • nemrznúca zmes hnedá 1l Kód: 15354
  Nemrznúca chladiaca kvapalina 1L Cool 10 G10
  Skladom

  Nemrznúca chladiaca kvapalina 1l celoročne chráni chladiaci systém pred pôsobením mrazu a pred koróziou. Zaručuje veľmi dobrý prevod tepla. Je určená pre všetky typy starších motorových vozidiel, poľnohospodárske a stavebné stroje.

  €3,33 bez DPH €4
 • letná zmes lesné ovocie 5l Kód: 16811
  Letná zmes lesné ovocie 5L
  Skladom

  Letná zmes do ostrekovačov 5l sa používa v teplejších mesiacoch na čistenie predného a zadného skla vozidlaDYNAMAX letná zmes je vysokoúčinný prostriedok na odstránenie zbytkov hmyzu a bežných nečistôt zo skla. 

  €2,42 bez DPH €2,90
Hmotnosť 1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: