Hľadáte spôsob, ako ušetriť? Zaregistrujte sa a využite extra zľavu 3% na celý nákup (platí na nezľavnený tovar).

Brzdový systém

Brzdový systém vozidla, zaisťuje bezpečnosť vodiča a cestujúcich. No niekedy venujeme väčšiu pozornosť údržbe karosérie než bŕzd. Správnou starostlivosťou o brzdový systém dosiahnete maximálny pocit bezpečia pri jazde, predĺžite tak životnosť bŕzd a iných dielov a v neposlednom rade si jazdu oveľa viac užijete.

Sady na zatláčanie brzdových piestov

Sady na zatláčanie brzdových piestov slúžia na vyťahovanie (stláčanie) piestov vo valcoch brzdovej sústavy. Sú potrebné na opravy vozidiel s kotúčovými brzdami. Oceníte ich najmä pri výmene brzdových doštičiek, piestov a nastavení brzdového strmeňa. Pomocou nej môžete podľa potreby brzdové piesty stlačiť alebo otočiť. Sady sú ideálne do dielne, autoservisu, ale aj do garáže každého kutila.

Takéto sady sa skladajú hlavne zo skrutkových vretien a adaptérov pre konkrétny automobil. Profesionálnejšie sady obsahujú napríklad ja nádobku na mazivo, či potrebné imbusové kľúče. V našej ponuke nájdete základné 12 kusové sady ale aj profi sady obsahujúce 36 kusov náradia, s ktorou obslúžite väčšinu modelov áut.

Pertlovacie sady 

Ide o náradie a prípravky, ktoré slúži na výrobu osadení brzdových trubiek pri ich výmene alebo opravách brzdových vedení. Zabezpečia ľahké a hlavne kvalitné vylisovanie plochy na konci brzdovej, spojkovej alebo hydraulickej trubičky bez poškodenia. Výhodou je, že náradie môžete používať aj priamo na vozidle bez nutnosti demontovania hadičky. Postup lisovanie je veľmi jednoduchý stačí si zvoliť správny adaptér, hadičku upnúť do správnej čeľuste a koncovku prelisovať pomocou utiahnutia závitu a stlačenia lisu. 

Odvzdušnenie a výmena brzdovej kvapaliny

Odvzdušnenie bŕzd sa vykonáva po výmene brzdovej kvapaliny, brzdových piestov, valca či vymedzovacích krúžkov. Aj v prípade nedostatku brzdovej kvapaliny dochádza k nechcenému nasávaniu vzduchu do brzdového systému. Na vymenu brzdovej kvapaliny alebo pre prípad odvzdušnenia brzdového systému slúžia špeciálne prípravky, ktoré sa skladajú z dvoch nádob. Prvá slúži pre napúšťanie novej brzdovej kvapaliny, druhá je napojená na stlačený vzduch a pneumatickým pohonom vytláča vzduch a starú kvapalinu. 

Životnosť brzdového systému

Najlepší spôsob, ako predĺžiť životnosť brzdového systému je jazdiť plynulo a s dostatočným odstupom od iných áut, využívať brzdnú silu motora a z času na čas sa povenovať aj ich údržbe. 

Pre čistenie brzdných plôch využivajte len na to určené prípravky. Odstránením nečistôt alebo mastnoty z brzdových kotúčov eliminujete nepríjemný zvuk pri brzdení a zlepšíte brzdný účinok. Na čistenie brzdového ústrojenstva používajte len špeciálne čističe bŕzd. Ak je auto dlhšie odstavené, môže vzniknúť na kotúčoch povrchová hrdza. Netreba sa však hneď ľakať, aj v tomto prípad pomôže špeciálny čistič bŕzd.

 

Najpredávanejšie

3
150 13150
Značky
 
 

Stránka 1 z 1 - 16 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 16 položiek celkom